Przed jakimi wyzwaniami wobec Kościoła i świata stanie nowy Ojciec Święty?
Chrześcijańska rewolucja [ks. Rafał Skitek]
O pragnieniu dawania siebie bliźnim, potrzebie głoszenia Miłosierdzia Bożego całemu światu i mocy słów „Jezu, ufam Tobie” mówi Domenico Giani, przewodniczący Narodowej Konfederacji Misericordie d’Italie.
Chrześcijaństwo odwagi [Marek Cichocki]
Pesymizm, który zawładnął dzisiaj znaczną częścią chrześcijańskiej wyobraźni, nie jest oczywiście pozbawiony konkretnych przyczyn. Nadzieja na chrześcijańską odnowę zbyt często w XX wieku trafiała w próżnię. Utrata wiary w trwałość doczesnego porządku pozostawia miejsce dla odzyskania wiary prawdziwej i odważnej.
Papież – człowiek Ewangelii [Agata Puścikowska]
Nowy następca św. Piotra dla wielu wierzących z pewnością będzie znakiem nadziei, bo przecież w skali globalnej mamy do czynienia z dramatyczną niesprawiedliwością społeczną, głodem, wykluczeniem – mówi ks. dr Janusz Chyła.
Papieskie imiona [Szymon Babuchowski]
Zwyczaj zmiany imienia utrwalił się dopiero w wieku X, a począwszy od pontyfikatu Grzegorza V (996–999), był już stałą praktyką, z której wyłamali się tylko dwaj papieże XVI-wieczni. Hadrian VI (1523 1524) i Marceli II (1555) zachowali swoje imiona chrzcielne. Czy imiona papieży sygnalizują kierunek drogi, którą podążać będzie Kościół przez następne lata?
Aureola nad koroną [Marcin Jakimowicz]
Siedzieli na tronach, pochodzili ze znakomitych rodów i zostali wyniesieni na ołtarze. Pokazują swoim życiem, że władza nie deprawuje.
Zatrzymać suszę [Karol Białkowski]
Sytuacja hydrologiczna związana z suszą robi się w Polsce alarmująca – informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy. Jednocześnie apeluje o oszczędzanie wody.