Copyright

dodane 23.05.2011 08:00

Materiały publikowane na portalu oraz rozpowszechniane za pomocą newslettera i RSS są własnością portalu gosc.pl lub zostały portalowi udostępnione do publikacji. Ich wykorzystywanie - poza określonymi ustawowo wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem własnym - wymaga zgody redakcji.

SYTUACJE SZCZEGÓLNE

1. Materiały sygnowane "Gość Niedzielny", "Mały Gość" i „Wiara.pl”

O zgodę na przedruk prosimy zwracać się do odpowiednich redakcji. E-mail: redakcja@gosc.pl, redakcja@malygosc.pl lub wiara@wiara.pl

2. Materiały pochodzące z KAI

Zamieszczone na stronach internetowych portalu gosc.pl (wiara.pl, malygosc.pl) materiały sygnowane skrótem "KAI" pochodzą z prasowego serwisu informacyjnego oraz serwisu dźwiękowego, do których autorskie prawa majątkowe, chronione przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, posiada Katolicka Agencja informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Instytut Gość Media na podstawie umowy licencyjnej.

Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

3. Materiały pochodzące z Radia Watykańskiego

Zamieszczone na stronach internetowych portalu gosc.pl (wiara.pl, malygosc.pl) materiały sygnowane "Radio Watykańskie" pochodzą z serwisu internetowego Radia Watykańskiego i publikowane są za zgodą ich właściciela. Dalsze ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, wymaga zgody Radia Watykańskiego.

4. Materiały sygnowane skrótem PAP

Zamieszczone w domenach gosc.pl, wiara.pl oraz malygosc.pl, materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego i Codziennego Serwisu Fotograficznego PAP oraz Archiwum Fotograficznego PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11, który osobowość prawną uzyskał na podstawie rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z 2 września 2014 r. (Dz. U. z 2014 r., poz. 1216), NIP: 9542751090.

Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

5. Zdjęcia

W podpisach zdjęć znajduje się informacja o prawach autorskich i - ewentualnie - licencjach, na których zdjęcia mogą być dalej udostępniane. Używamy następujących skrótów:

Wikimedia Commons:

(PD) - zdjęcie należy do domeny publicznej;

(GNU FDL) - GNU Free Documentation License;

(CC 3,0) - Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0  (Uznanie autorstwa - na tych samych warunkach);

(CC 2,5) - Creative Commons Attribution-ShareAlike 2,5 (Uznanie autorstwa - na tych samych warunkach);

(CC 2,0) Creative Commons Attribution-ShareAlike 2,0 (Uznanie autorstwa - na tych samych warunkach);

(CC 1,0) Creative Commons Attribution-ShareAlike 1,0 (Uznanie autorstwa - na tych samych warunkach);

(CC-A 3,0) Creative Commons Attribution 3,0 (Uznanie autorstwa);

(CC-A 2,5) Creative Commons Attribution 2,5 (Uznanie autorstwa)

Dla zdjęć z serwisu www.flickr.com:

(CC) - oznacza licencję Creative Commons 2,0 Attribution (Uznanie autorstwa);

(CC-SA) - oznacza licencję Creative Commons 2,0 Attribution-Share Alike (Uznanie autorstwa - na tych samych warunkach)

CIA The World FactBook

Mapy, grafiki i zdjęcia opisane w ten sposób pochodzą z The World Factbook 2009. Washington, DC: Central Intelligence Agency, 2009. i znajdują się w domenie publicznej. Więcej informacji można znaleźć w tym miejscu.

Ewentualne inne sytuacje zaznaczono w opisie zdjęcia.

UDOSTĘPNIANIE INFORMACJI

Portal gosc.pl udostępnia zamieszczane teksty (tytuł, zajawka, link do pełnego materiału na portalu) za pomocą kanałów RSS.

Gosc.pl nie udziela do treści udostępnianych w ramach Kanałów RSS jakichkolwiek praw do ich wykorzystania ani licencji. Wykorzystywanie udostępnianych w ramach Kanałów RSS treści wymaga uzyskanie stosownej zgody na wykorzystywanie od podmiotów podanych w treści informacji jako ich źródło. Powyższe nie dotyczy tzw. dozwolonego użytku osobistego.

W sprawie wykorzystania naszych informacji za pośrednictwem czytników RSS na stronach parafialnych i diecezjalnych prosimy o kontakt z redakcją.

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół