Skrypty JS

W najnowszym Gościu: cenny dodatek, którym jest płyta CD z czterema Ewangeliami z serii Biblia Audio.

dodane 22.12.2021 07:00

W świąteczno-noworocznym wydaniu „Gościa Niedzielnego” cenny dodatek, którym jest płyta CD z czterema Ewangeliami z serii Biblia Audio. To pierwsza z dwunastu płyt, kolejne będą raz w miesiącu w 2022 roku dołączane do „Gościa”.

W najnowszym "Gościu Niedzielnym" nr 51/2021
Gość Niedzielny

Najnowsze wydanie „Gościa Niedzielnego” to numer podwójny, liczący aż 116 stron (100 stron tygodnika i 16-stronnicowy program TV na dwa tygodnie). Do numeru dołączona jest pierwsza z dwunastu płyt Biblii Audio Superprodukcji – kolejne dodawane będą przez cały rok.

Misja trwa [ks. Rafał Skitek]

Zmiany widać gołym okiem. Niepokoi widok coraz bardziej opustoszałych kościołów. Proboszczowie, zwłaszcza w dużych miastach, z niepokojem mówią o gwałtownym porzucaniu praktyk religijnych, przede wszystkim przez ludzi młodych. Inni przenieśli „swoje praktyki” do sieci. I tam pozostali. Czy ten trend da się odwrócić? Ks. Rafał Skitek analizuje, co w 2021 roku wydarzyło się w Kościele.

Granice bezpieczeństwa i miłosierdzia [Bogumił Łoziński]

Rok 2021 postawił Polaków przed poważnymi problemami, na które trudno znaleźć dobre rozwiązania. Jak pogodzić bezpieczeństwo kraju z przykazaniem miłości bliźniego? Jak daleko może się posunąć państwo w ograniczaniu wolności obywateli w walce z pandemią? O tym, co wydarzyło się w 2021 roku i jaki wpływ będzie miało na przyszłość Polski i Polaków, pisze Bogumił Łoziński.

Próba generalna [Jacek Dziedzina]

Z pewnością w 2021 roku „coś” wisiało w powietrzu. Dzieje się tak od dłuższego czasu, jednak miniony rok faktycznie sprawiał wrażenie, jak gdyby przygotowywał nas na nowe rozstrzygnięcie, które zaważy na losach świata na dziesięciolecia – pisze Jacek Dziedzina i podsumowuje kończący się rok na świecie.

Ciało i Krew Nieskończonego [ks. Adam Pawlaszczyk]

Odwieczny i nieskończony Bóg pogrążył się w ludzkiej skończoności, w swoim stworzeniu, by doprowadzić człowieka i całe stworzenie do siebie. Ks. Adam Pawlaszczyk w bożonarodzeniowej refleksji odpowiada na pytanie, kto z bohaterów wydarzeń w Betlejem zdawał sobie sprawę, że leżące na sianie niemowlę jest Bogiem i tłumaczy, co dla nas oznacza, że Bóg stał się człowiekiem.

Cuda Świętej Nocy [Szymon Babuchowski]

Mała Tereska, Edyta Stein, Antonietta Meo – każdej z tych naznaczonych świętością postaci Boże Narodzenie pomogło oderwać się od myślenia o sobie i skupić się na tym, co jest pragnieniem samego Boga. W noc Bożego Narodzenia czekamy na cuda, ale czy potrafimy je dostrzec, kiedy przychodzą? Jeśli nie – mogą nas tego nauczyć święci. Wsłuchajmy się w historie i świadectwa trzech zupełnie różnych kobiecych postaci, które w Boże Narodzenie doświadczyły prawdziwych cudów. O cudach dotykających duszy, przemieniających życie, opowiada Szymon Babuchowski.

Naprawdę Dobra Nowina [Andrzej Macura]

Pierwsza z płyt projektu „Biblia Audio Superprodukcja”, która dołączona jest do świątecznego numeru „Gościa”, zawiera nagrania czterech Ewangelii. To jedna Dobra Nowina opowiedziana przez czterech autorów. A właściwie są to opowieści o Dobrej Nowinie, jaką dla świata było życie, śmierć i chwalebne zmartwychwstanie Jezusa z Nazaretu. Andrzej Macura wyjaśnia, jak powstały pierwsze cztery księgi Nowego Testamentu i co wiemy o ich autorach.

Zachwycająca! [Marcin Jakimowicz]

O rozbieżnościach w tekstach Ewangelii, od której z nich najlepiej rozpocząć lekturę i czy Słowo Boże jest jeszcze dla nas nowiną, Marcin Jakimowicz rozmawia z biblistą, ks. prof. Mariuszem Rosikiem. „Rozbieżności w nich dowodzą jedynie tego, o czym pisał św. Augustyn, a mianowicie, że dając nam do ręki Biblię, Bóg „chciał wykształcić chrześcijan, nie matematyków”. Na kartach Pisma Świętego znajdziemy wiele nieścisłości, nigdy jednak nie dotyczą one przesłania wiary i moralności. Tu Biblia nie zawiera żadnych błędów” – mówi ks. prof. Rosik.

Bazylika żłobu [Franciszek Kucharczak]

Miejsce narodzenia Zbawiciela ocalało mimo burz, jakie się nad nim przetoczyły – i wciąż przetaczają. Franciszek Kucharczak opowiada o Betlejem – miejscu narodzenia Księcia Pokoju, które od wieków targane jest wojnami. „Od wieków to, co dzieje się w Mieście Dawida, odbija się echem po całym świecie, a to za sprawą najważniejszej groty świata – tej, w której narodził się Zbawiciel” – przypomina autor.

Okryte chwałą [Agata Puścikowska]

We wrocławskim Oknie Życia szansę na lepsze jutro znalazło już 17 dzieci. Obok życia jest i śmierć. Radość spotyka się ze smutkiem. Walka o człowieka wymaga i własnych zmagań, i ofiar. Lecz jest konieczna, bo spokój dobrze wykonanej roboty procentuje. Agata Puścikowska opowiada o siostrach boromeuszkach, które zajmują się pomocą kobietom, rodzinom i dzieciom w trudnej sytuacji, prowadząc Okno Życia i Bank Niemowlaka.

 

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół