Skrypty JS

W najnowszym GN: Najtrudniejsza podróż Franciszka

dodane 11.03.2021 00:15

Historyczną wizytą w Iraku papież Franciszek kończy ósmy rok swojego pontyfikatu.

Gość Niedzielny 10/2021
Gość Niedzielny

 

Habemus papam [Jacek Dziedzina]

Jacek Dziedzina analizuje pontyfikat papieża Franciszka, który właśnie kończy ósmy rok swojej posługi Piotrowej. Źle by się stało, gdyby wygrała postawa sprowadzająca się do przekonania, że obecnego papieża „trzeba jakoś przeczekać”. Nie da się iść do przodu, czekając na „nowego Wojtyłę” czy „nowego Ratzingera”, tym samym ignorując proroka danego nam dziś – zwraca uwagę autor tekstu.

 

Jest co naprawiać [Bogumił Łoziński]

Mimo spadku powołań i praktyk religijnych Kościół w Polsce wciąż jest silny i ma ogromny potencjał, jednak nie w pełni go wykorzystuje. Takie wniosku płyną z raportu Katolickiej Agencji Informacyjnej. Bogumił Łoziński koncentruje się na wybranych wątkach raportu.
 

Weź głęboki oddech [rozmowa z jezuitą Danielem Wojdą]
„Jeśli ktoś ma przekonanie, że wiary nie da się pogłębić, to powinna zapalić się czerwona lampka. Mam doświadczenie, że wiarę, która nie jest pogłębiana, łatwo wykorzenić”. O tym jak medytować w celu pogłębienia wiary opowiada jezuita Daniel Wojda.

 

Stan bezruchu [Maciej Kalbarczyk]

Skupiając się na walce z koronawirusem, zapominamy, że dużo większe zagrożenie dla naszego zdrowia stanowią inne choroby. Jak pisze Maciej Kalbarczyk, na przykład choroby układu krążenia odpowiadają za 41 proc. wszystkich zgonów w naszym kraju. Siedzenie w domu nie pomoże im zapobiec.

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół