Skrypty JS

W najnowszym GN: Niepłodni

dodane 25.02.2021 00:15

Gdy świat nazywa płodność „piekłem kobiet”, oni marzą, żeby móc przytulić chociaż jedno maleństwo. Niepłodne małżeństwa tęsknią i cierpią. Są ich miliony.

Gość Niedzielny 8/2021
Gość Niedzielny

 

Niepłodni [Franciszek Kucharczak]

Gdy świat nazywa płodność „piekłem kobiet”, oni marzą, żeby móc przytulić chociaż jedno maleństwo. Niepłodne małżeństwa tęsknią i cierpią. Problem przybiera na sile. Niepłodność została zakwalifikowana przez WHO jako choroba cywilizacyjna. W całej Europie cierpi z tego powodu około 30 mln osób. W Polsce problem dotyczy prawie 20 procent par.

 

Zimny prysznic [rozmowa z ks. Adamem Rybickim]

„Dzięki Exodusowi odkryli, że to, co miało być ułatwieniem ich życia, stało się zniewoleniem. Żona czy dzieci czekały na chwilę uwagi i… nie doczekały się. Ci, którzy przeszli ten program, opowiadali, jak stopniowo odkrywali ogromne pokłady egoizmu i budzili się z bolesną świadomością, że przez swoje zniewolenia stracili impet do „bycia dla rodziny, najbliższych” – opowiada ksiądz Adam Rybicki, opisując ascetyczno-modlitewny program dla mężczyzn.

 

Morsowanie na krawędzi [Szymon Babuchowski]

W czasach, gdy wszystko musi być „ekstremalne”, niektórym nie wystarcza zwykłe morsowanie. Chcą to robić w górach. Ale eksperci ostrzegają, że to wyższa szkoła jazdy, ryzykowna nawet dla osób bardziej doświadczonych w tego typu aktywnościach.

 

Mni si wydaji [Marcin Jakimowicz]

„Jedni rodzą się do skrzypiec, inni do munduru. Ja urodziłem się dla piłki” – nie miał wątpliwości urodzony przed stu laty Kazimierz Górski. Mni si wydaji, że wiele jego legendarnych powiedzonek może służyć jako duchowe wskazówki – pisze Marcin Jakimowicz.

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół