Skrypty JS

W najnowszym GN: Jak przygotować się do Wielkiego Postu?

dodane 11.02.2021 00:15

Odrzucamy grzechy, by zacząć pokutę. Pokutę zaczynamy, by odrzucić grzechy

Gość Niedzielny 6/2021
Gość Niedzielny

 

 

Zacznij od popiołu [Franciszek Kucharczak]

Karnawał jest tak samo ważny jak post. On jest częścią człowieczeństwa. Nie możemy żyć tylko na zasadzie „moja wina, moja bardzo wielka wina”. Teraz jednak nadchodzi czas na przestawienie się na inne tory. Chodzi nie tyle o samą zmianę postępowania, ile o zmianę myślenia. Bez zmiany myślenia wszelkie działania będą tylko chwilowym wysiłkiem, który nie przyniesie trwałych skutków.

 

Pokazywać piękno życia [rozmowa z ks. dr Przemysławem Drąg]

„Obrona życia nie może stać się sprawą partyjną. Musimy pokazywać, że kwestia obrony życia jest ponadpartyjna, że opieramy się na obiektywnych faktach”. O znaczeniu wyroku w sprawie aborcji eugenicznej dla cywilizacji życia oraz zadaniach, jakie stoją przed ruchami pro-life, mówi ks. dr Przemysław Drąg.

 

To trzeba wiedzieć! [Agata Puścikowska]

Hospicja perinatalne w Polsce działają od wielu lat. Pomogły setkom rodzin uporać się z przyjęciem i pożegnaniem chorego dziecka. To dobro zarówno społeczeństwa, jak i jednostki. Ostatnio jednak pojawia się w tym temacie wiele kłamstw i wypaczeń, które należy zdemaskować.

 

Krzyż Pański z Giewontem [Marcin Jakimowicz]

120 lat temu 500 górali i do pewnego momentu 18 konnych furmanek wtaszczyło na szczyt 400 metalowych elementów, ciężkie worki z 400 kilogramami cementu i 200 płóciennych konew wody. To wówczas na Giewoncie stanął wielki krzyż, który od niedawna stał się zabytkiem chronionym prawem i z tej racji nie może służyć jako słup ogłoszeniowy.

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół