Skrypty JS

W najnowszym GN: Nieużyteczni?

dodane 28.01.2021 00:15

Dla świata, w którym wszystko musi być praktyczne, są zagadką. Dzięki temu, że nie są „po coś”, pokazują czym jest bezinteresowna miłość. Dlaczego tysiące kobiet i mężczyzn zamykają się i modlą za kratami klasztorów klauzurowych?

Gość Niedzielny 4/2021
Gość Niedzielny

 

Baranki z łobuzów [Franciszek Kucharczak]

Św. Jan Bosko zakładał, że lepiej zapobiegać zepsuciu, niż naprawiać to, co zepsute. Uważał, że odwracanie się od zła powinno być konsekwencją skoncentrowania się na dobru. Owoce skonstruowanego przez niego systemu wychowawczego zadają kłam teorii, że młodych nie da się wychować.

 

Przeciw blokadzie [Jakub Jałowiczor]

Około 200 lokali gastronomicznych spośród 80 tysięcy zarejestrowanych w Polsce uruchomiło sale konsumpcyjne – wynika z danych sanepidu. Czy ten ruch na rzecz otwierania firm pomimo lockdownu doprowadzi do zniesienia obostrzeń?

 

Dwa w jednym [Jacek Dziedzina]

Jeśli celem ekumenizmu jest widzialna jedność chrześcijan, to 10 lat temu dla anglikanów otworzyły się drzwi, które tę jedność czynią bardziej realną. Pomimo wątpliwości, czy nie jest to jakaś forma prozelityzmu. „Sprawa nie jest prosta, bo część osób zaangażowanych w dialog ekumeniczny wyrażała obawy, że utrudni to czy wręcz zablokuje kontakty katolików z tymi anglikanami, którzy pozostają w Kościele anglikańskim” - zauważa Jacek Dziedzina.

 

Paszport dla zaszczepionych [Jakub Jałowiczor]

Czy można podzielić społeczeństwo na ludzi bezpiecznych i roznoszących wirusa? Pomysł wprowadzenia zaświadczeń dla osób, które udowodnią odporność na COVID-19, pojawił się w różnych krajach od początku pandemii. Choć wzbudza praktyczne i moralne wątpliwości, w Estonii już jest testowany, a poważnie rozważają go kolejne kraje.

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół