Skrypty JS

W najnowszym GN: Rodzinna modlitwa wigilijna

dodane 17.12.2020 00:15

W najnowszym Gościu Niedzielnym: dodatek specjalny Rodzinna modlitwa wigilijna


 

Miłość usuwa lęk [ks. Adam Pawlaszczyk]
"Królów wokół narodzonego Jezusa zebrało się niemało. Trzech padło na twarze, jeden zadrżał ze strachu. Trzej powrócili do domów, ten jeden z domów powyciągał matki z małymi dziećmi, żeby je pozabijać" - tak rozpoczyna IV część rekolekcji adwentowych ks. Pawlaszczyk.

Duch pacjenta: Franciszek Kucharczak
Konieczność odcięcia chorych na COVID-19 od fizycznych kontaktów z otoczeniem skutkuje pogorszeniem ich stanu psychicznego. Sytuacja ta zwiększa cierpienia chorych, szczególnie gdy znajdują się w stanie zagrożenia życia. Wielu chorych boleśnie odczuwa niemożność załatwienia ważnych spraw w stosunku do Boga i ludzi.

Co z kolędą [ks. Włodzimierz Lewandowski]
Wiele osób, nawet obojętnych i żyjących na obrzeżach swoich wspólnot parafialnych, nie wyobraża sobie początku nowego roku bez kapłańskiego błogosławieństwa. Pandemia wywróciła życie do góry nogami. Także na poziomie parafii. Celebrowane przy małej obecności wiernych Msze św., odwołane wizytacje, wreszcie perspektywa rezygnacji z tradycyjnej wizyty duszpasterskiej, tak zwanej kolędy.

Ezechiel w Iraku [Jacek Dziedzina]
Już tylko papież może zatrzymać trwający exodus chrześcijan z kraju przeoranego wojną i terrorem. Biskupi iraccy taką nadzieję wiążą z marcową pielgrzymką Franciszka. To będzie pierwsza podróż papieża od początku pandemii. Czy obecność i słowa papieża zdołają przekonać ich do pozostania na miejscu?

Pewność paruzji [Piotr Legutko]
Ponad 10 lat temu, w opinii świętości zmarł o. Joachim Badeni. Wznawiane są książki, nagrania jego rekolekcji, rozmowy. Teraz do księgarń (w nowej, rozbudowanej wersji) trafiła ta, która zrobiła chyba największe wrażenie – o końcu świata.

Nauka czy ideologia [Bogumił Łoziński]
W toczącej się obecnie debacie na temat aborcji eugenicznej z jednej strony pojawiają się argumenty o godności kobiety i jej wolności, które mają wyrażać się w prawie do decydowania o zabiciu nienarodzonego dziecka, a z drugiej padają argumenty o nadrzędnej wartości życia wobec tak rozumianej wolności. Na poziomie prawnym sprawa jest oczywista. Współczesna nauka także jednoznacznie wskazuje początek ludzkiego życia jako moment poczęcia.

Nowa Samoobrona? [Maciej Kalbarczyk]
W ostatnich miesiącach rolnicy protestowali nie tylko przeciwko tzw. piątce dla zwierząt. Pandemia sprawiła, że wielu z nich znalazło się w trudnej sytuacji materialnej. Chociaż „piątka dla zwierząt” została zamrożona, mleko już się rozlało. Elektorat wiejski odwraca się od PiS-u. Czy na scenie politycznej pojawiło się miejsce na nową partię reprezentującą interesy rolników?

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół