Skrypty JS

W najnowszym „Gościu”: Kucharczak o czyśćcu

dodane 29.10.2020 09:36

Modlitwa za zmarłych byłaby bezzasadna, gdyby po śmierci nie istniał stan przejściowy, w którym pozostają niektórzy ludzie odchodzący z tego świata. Dusze w czyśćcu cierpią. Możemy im pomóc, a to znaczy, że powinniśmy im pomóc.

Gość Niedzielny 44/2020
Gość Niedzielny

 

Kadzidło i znicz [Jacek Dziedzina]

Kalendarzowe sąsiedztwo Wszystkich Świętych i wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych ma uzasadnienie i teoretycznie powinno pomagać w rozumieniu istoty tych dwóch dni. W powszechnej praktyce jednak oba święta zlewają się wyłącznie w celebrację pamięci o zmarłych. A gdyby tak święto Wszystkich Świętych przenieść na okres wielkanocny, a Dzień Zaduszny zostawić w listopadzie? - proponuje Dziedzina.

 

O kurierach, co się wirusowi nie kłaniali [Jakub Jałowiczor]

Zgodnie z wcześniejszymi prognozami rynek handlu internetowego miał wzrosnąć w tym roku do 70 mld zł, a teraz zanosi się na wzrost do 100–120 mld zł – podała niedawno Poczta Polska. E-commerce w zeszłym roku stanowił 5,4 proc. handlu detalicznego – policzyli z kolei analitycy banku Santander. W tym roku może wzrosnąć nawet do 8 proc.

 

Nawet nie chcieliśmy kupić łóżeczka [rozmowa z Alicją i Michałem Zyznarskimi]

Alicja i Michał w czasie ciąży wiele razy widzieli na USG, że ich dziecko prawie nie ma mózgu, bo całą czaszkę wypełniała woda. Rokowania lekarzy były jednoznaczne: śmierć w niedługim czasie. Dzisiaj ich syn programuje pralkę, wypakowuje zmywarkę, odkręca słoiki.

 

Prawda Franciszka [Jacek Dziedzina]

Papież popiera związki partnerskie, papież popiera „małżeństwa homoseksualne”. Takie nagłówki pojawiły się w światowych mediach w minionym tygodniu. Zamieszanie wywołała wypowiedź Franciszka – a raczej montaż różnych jego wypowiedzi z wywiadu, w tym takich, które nie zostały autoryzowane ani wyemitowane w oryginalnym programie.

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół