Skrypty JS

W najnowszym "Gościu": m.in.: Kucharczak o Opatrzności

dodane 21.10.2020 00:15

„Policzył wszystkie włosy na naszych głowach, więc tym bardziej wszystkie głowy. Nic Mu się nie wymknęło – wirusy też”. Jezus wzywa do ufności nawet w sprawach elementarnych: „Nie troszczcie się o to, co będziecie jeść i pić, i w co się będziecie ubierać”.

Gość Niedzielny 43/2020
Gość NiedzielnyPoza Kościołem nie ma próżni [Jacek Dziedzina]
„Kto z nas nie zadał sobie choć raz w życiu pytania: a co z innymi religiami? Czy ich istnienie jest zgodne z wolą Boga, czy też są one wyłącznie błędem ludzkim? I co ze zbawieniem tych, którzy nie poznali Jezusa Chrystusa? - zastanawia się Jacek Dziedzina. Te pytania od wieków zadawał sobie Kościół. Soborowa deklaracja „Nostra aetate” okazała się prorocza i potwierdziła katolickość, czyli powszechność Kościoła. Właśnie mija 55 lat od jej ogłoszenia.

Logika wirusa [Jakub Jałowiczor]
Na COVID-19 wciąż nie ma ani lekarstwa, ani szczepionki, więc państwa starają się jedynie ograniczyć rozprzestrzenianie wirusa. Metody ochrony stosowane na całym świecie są takie same – obowiązek noszenia maseczki i odkażania rąk, ograniczenie kontaktów między ludźmi, blokada granic. Jednak czas i głębokość lockdownu bardzo się różni. Eksperci głowią się nad tym, który sposób najlepiej się sprawdził, ale jak dotąd nie znaleziono idealnego wzorca.

Aktor, który znał się na duszy [Barbara Gruszka-Zych]
19 października rano zmarł Wojciech Pszoniak, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów. Miał 78 lat. „Mówił, że nie umiał zagrać Chrystusa. Teraz niepotrzebna mu gra, żeby widzieć Boga” - wspomina rozmowę z aktorem Gruszka-Zych. Wchodził ze swoimi bohaterami w prawdziwe duchowe więzi i autentycznie się w nich wcielał. Miał fenomenalną umiejętność współodczuwania.

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół