Skrypty JS

W najnowszym Gościu: Wszyscy braćmi

dodane 08.10.2020 12:08

Budowanie bardziej braterskiego i przyjaznego społeczeństwa jest konieczne, jeśli nie chcemy zostać przytłoczeni przez wojny, nienawiść, przemoc i obojętność. Tę drogę Franciszek wyznacza w swej nowej encyklice Fratelli tutti. Jej treść utwierdza w przekonaniu, że braterstwo to główny rys obecnego pontyfikatu.

GN 41/2020
Gość Niedzielny

Idę dokąd chcę [rozmowa z Pawłem Wdówikiem]

„Takich jak ja – niewidomych, szczęśliwych ludzi jest wielu. Nadal jednak spotykamy się z wykluczeniem, niezrozumienie, traktowaniem protekcjonalnie”. Rozmowa z sekretarzem stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o prawach niepełnosprawnych i pokonywaniu barier.

Dostałem obuchem w łeb [rozmowa z ks. Teodorem Sawielewiczem]

„Mam nadzieję, że dzięki wierze Polaków obronimy się w jakiejś mierze przed dechrystianizacją, a wszystkie „wilki w stadzie” są szansą na oczyszczenie i doskonalenie naszej wiary”. Rozmowa z autorem kanału Teobańkologia na temat ewangelizacji przy puszczaniu baniek i wyrywaniu chwastów.

Osaczenie ks. Jana [Andrzej Grajewski]

Jesienią 1940 r. gestapo wpadło na pierwszy trop działalności ks. Jana Machy. Od tego momentu zaczęło się osaczanie wikarego z Rudy, co doprowadzi później do jego aresztowania i męczeńskiej śmierci. Te wydarzenia powinny wejść nie tylko do hagiografii kościelnej, ale i narodowej legendy.

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół