Skrypty JS

W najnowszym GN: Niepotrzebna konwencja

dodane 06.08.2020 00:15

Łoziński: "Nie ulega wątpliwości, że z przemocą należy walczyć, jednak konwencja stambulska jest niezgodna z polskim porządkiem konstytucyjnym i opiera się na ideologii".

Gość Niedzielny 32/2020
Gość Niedzielny

 

a także:

Klęcząc, przeszła do wieczności [Beata Zajączkowska]

– Żyła jak święta, umarła jak męczennica – mówią ci, którzy znali siostrę Laurę Mainetti. Okrutna zbrodnia wstrząsnęła Włochami 20 lat temu. Przypomniano o niej, kiedy papież Franciszek uznał męczeństwo siostry Laury, potwierdzając, że została zabita z nienawiści do wiary. Zamordowana przez nieletnie satanistki włoska zakonnica wkrótce zostanie błogosławioną.

 

Każdy może zawierzyć wszystko [Jakub Jałowiczor]

Prezydenta, firmę, bezpieczeństwo energetyczne, sportowców – podczas uroczystości w Niepokalanowie można zawierzyć Sercu Maryi wszystko, co określa się jako „moje”. 14 sierpnia Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi odbędzie się już po raz czwarty. Wierni poproszą Maryję o opiekę nad rodzinami, a także jak przypominają niepokalanowscy franciszkanie, św. Maksymilian oddał życie w Auschwitz za ojca rodziny i dlatego ojcowie mogą zwracać się do niego z modlitwą.

 

Warto rozmawiać [Marcin Jakimowicz]

Jak zareagowałby Ignacy Loyola, widząc nasze okołowyborcze pyskówki, w których żadna z stron nie dopuszcza drugiej do głosu? „Czytam ignacjańskiej o zasadzie „ocalenia zdania bliźniego” tuż po burzliwym czasie kampanii wyborczej i lekturze wielu internetowych tekstów, których autorzy mieli jasny cel: zdeklasowanie, ośmieszenie i zdyskredytowanie przeciwnika, i zastanawiam się, jak wyglądałaby nasza codzienność, gdybyśmy stosowali tę regułę w publicznych dyskusjach” - pisze Jakimowicz.

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół