Skrypty JS

Najważniejsza Babcia

dodane 22.07.2020 14:03

Przegląd numeru.

Gość Niedzielny 30/2020
Gość Niedzielny

 

Różnice solidnie zakorzenione [Andrzej Grajewski]

Dlaczego niektóre regiony Polski zawsze głosują na prawicę, a inne wprost przeciwnie? Kampania polityczna może nieco skorygować ten obraz, ale całkowicie go zmienić jest trudno. Postawy są bowiem kształtowane w dłuższej perspektywie aniżeli cykle wyborcze.

Superbabcia [Marcin Jakimowicz]

Gdy ufnie zwróciła się do Boga w sytuacji bez wyjścia, doczekała się odpowiedzi. Wychowywała dziecko, które nie znało pojęcia „grzech”. Co wiemy o św. Annie, babci samego Syna Bożego?

Kaprysy Piotrusia Pana [Marcin Jakimowicz]

Pokolenie Piotrusiów Panów – tak ich nazywają. Od bajkowego bohatera, który za nic nie chciał dorosnąć. Napisano o nich mnóstwo książek i prac doktorskich, ale nie jest to zjawisko teoretyczne. Od lat pochylają się nad nim terapeuci, socjologowie i psychologowie. Kim jest Piotruś Pan XXI wieku?

Sytuacja jest stabilna [rozmowa z dr. Marcinem Kędzierskim]

„Gdyby nie zamrożenie, skala rozwoju epidemii w Polsce w kluczowym momencie, czyli w marcu i kwietniu, byłaby nieporównywalnie większa, niż była. Naukowcy są zgodni, że te drastyczne środki nie były przesadzone” – mówi dr Marcin Kędzierski. W rozmowie także o regionalizacji globalizacji i wpływie koronawirusa na polską gospodarkę.

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół