Skrypty JS

W najnowszym GN: Miłość na ławie oskarżonych

dodane 08.07.2020 11:47

Ks. Adam Pawlaszczyk o tym czy do zawarcia małżeństwa konieczna jest miłość? A jeśli tak, to… jaka? I czy można orzec nieważność małżeństwa, ponieważ narzeczeni nie kochali się naprawdę?

Gość Niedzielny 28/2020
Gość Niedzielny

 

Ogień nad Wisłą [Jacek Dziedzina]

„Kościół w Polsce jest na prostej drodze do tego, by powtórzył się u nas scenariusz irlandzki, amerykański czy chilijski”. Taką opinię coraz częściej słychać nad Wisłą, także wśród życzliwych Kościołowi lub mocno związanych z nim osób. „Polska nie musi stać się „drugą Irlandią” czy „drugim Chile”. Nie musi – co jednak, jeśli będzie to konieczna droga do odnowy Kościoła w Polsce?” - pyta Jacek Dziedzina.

 

Ostatnia msza w Hagii Sophii [Edward Kabiesz]

W 1934 r. decyzją pierwszego prezydenta Republiki Tureckiej, Hagia Sophia została zamieniona w muzeum. O przekształcenie muzeum w meczet zwróciła się do sądu organizacja pozarządowa, żądając unieważnienia decyzji z 1934 roku. Prezydent Erdoğan określił decyzję Ataturka jako wielki błąd. Oświadczył, że wyegzekwuje decyzję sądu, kiedy ta zostanie wydana. Czy Erdoğan zdecyduje się na radykalne rozwiązanie mimo międzynarodowej presji?

 

Miłosierne ręce papieża [Beata Zajączkowska]

Mimo kryzysu Watykan przekazuje na cele dobroczynne najwyższy procent przychodów budżetowych na świecie. Spowodowany pandemią kryzys, który przeżywa cały świat, negatywnie odbija się na finansach Watykanu. Prawdopodobnie dochody Stolicy Apostolskiej spadną o 25–45 proc. W kasie może zabraknąć od 25 do 80 mln euro. Tymczasem Franciszek przekazał 750 tys. dolarów na pomoc krajom misyjnym dotkniętym koronawirusem i 1 mln euro na walkę ze skutkami pandemii w diecezji rzymskiej.

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół