Skrypty JS

W najnowszym GN: Naprawdę Bóg, naprawdę pokarm

dodane 11.06.2020 00:15

Zadziwiają nas cuda eucharystyczne, dzięki którym widzimy, co dzieje się w chwili Przeistoczenia. Chociaż po konsekracji Ciało i Krew Chrystusa nie są zwykłym chlebem i winem, wyglądają jak zwykły chleb i wino. Bez wiary tej tajemnicy nie da się przyjąć.

Gość Niedzielny 24/2020
Gość Niedzielny


W "Gościu" także:

Sakramenty potrzebują wiary [ks. Rafał Skitek, radio eM]

Brak osobistej relacji z Bogiem, udział w liturgii „od święta” czy jedynie okazjonalne korzystanie z sakramentów przez wiernych. To tylko część problemów teologiczno-duszpasterskich, na które w specjalnej nocie zwraca uwagę Międzynarodowa Komisja Teologiczna. To ważny dokument w kontekście pandemii koronawirusa i pokusy tworzenia Kościoła wirtualnego, bez sakramentów i fizycznego przeżywania wspólnoty.

 

Niżej już się nie da [Marcin Jakimowicz]

Papież Franciszek 26 maja podpisał dekret uznający cud za wstawiennictwem brata Karola de Foucauld. Ten niespokojny duch, erudyta i eremita nie zgromadził za życia wokół siebie wspólnoty. Umierał samotny. A jednak po jego śmierci tysiące osób, zafascynowanych jego drogą, poszło w jego ślady.

 

Krew Ameryki [Jacek Dziedzina]

„Jedni twierdzą, że Stany Zjednoczone padają ofiarą własnego mitu założycielskiego, jakim były niewolnictwo i segregacja rasowa. Inni przekonują, że to dzisiejszy rasizm jest mitem i narzędziem politycznej poprawności” - pisze Dziedzina w najnowszym „Gościu”. Podziały rasowe w USA to ciągle otwarta rana. Wbrew pozorom jednak problem nie jest wcale czarno-biały. A płonąca Ameryka to bardziej starcie cywilizacji niż zamieszki na tle rasowym.

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół