Skrypty JS

W najnowszym GN: Rycerze codziennej pomocy

dodane 03.06.2020 14:10

Prowadzą szpitale, centra pomocy, warsztaty terapeutyczne. Koordynują prace ponad tysiąca wolontariuszy. Kim są członkowie Zakonu Maltańskiego i skąd się wywodzą? Czy wyzwania stojące przed Zakonem są obecnie podobne jak przed wiekiem?

Gość Niedzielny 23/2020
Gość Niedzielny

 

W "Gościu" m.in.:

Czas próby wiary, miłości i solidarności [rozmowa z abp Stanisławem Gądeckim]

„Mam więc nadzieję, że wiele się już nauczyliśmy. Jeśli jeszcze niedawno popełniane były przez przełożonych błędy czy zaniechania, to ufam, że nie oddają one dzisiaj powszechnego stanu rzeczy” - mówi przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w rozmowie z Bogumiłem Łozińskim o błędach Kościoła w reagowaniu na pedofilię.

 

Jaka prezydentura?  [Andrzej Grajewski]

Wybory prezydenckie są dobrą okazją, aby zastanowić się nad rolą tego urzędu w polskim systemie politycznym. „Czy chcemy silnej prezydentury, czy jedynie osoby, która będzie nas reprezentowała” - zastanawia się Grajewski. „Problem z obecnym modelem prezydentury polega na tym, że został on stworzony niekonsekwentnie, bez wyraźnie zarysowanego kształtu i miejsca w systemie politycznym”.

 

Chiny Zjednoczone [Jacek Dziedzina]

„Czy jesteśmy sobie w stanie wyobrazić, że cały świat z wypiekami na twarzy śledzi wybór nowego przewodniczącego Komunistycznej Partii Chin tak, jak zawsze śledzi wybór prezydenta USA? Raczej nie. A powinniśmy się z taką myślą oswajać” - pisze w najnowszym „Gościu” Jacek Dziedzina. „Chińczycy nie mają ambicji, by stworzyć tylko przeciwwagę dla USA (jak niegdyś ZSRR). Państwo Środka chce realnie zastąpić Stany Zjednoczone w roli światowego hegemona”.

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół