Skrypty JS

W najnowszym GN: Jeszcze nie jest za późno

dodane 20.05.2020 15:50

Wydawać się może dziwne, że nadejście wytęsknionego Zbawiciela poprzedzą mrok i przerażenie, i znaki przytłaczające potęgą. Jednak Jezus uspokaja: „A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie”.

Gość Niedzielny 21/2020
Gość Niedzielny

 

w numerze m.in.:

Ludzie się wystraszyli [Andrzej Grajewski, Przemysław Kucharczak]

Pandemia minie, ale strukturalne problemy branży górniczej pozostaną, gdyż zaczęły się, zanim pojawił się koronawirus. Część spółek energetycznych przestała odbierać zakontraktowany w śląskich kopalniach węgiel, zalegający na zwałach w ogromnych ilościach, i kupuje tańszy z innych źródeł, głównie z Rosji. Czy górnośląski przemysł wydobywczy przetrwa kryzys spowodowany falą zachorowań wśród górników?

 

Obietnic dotrzymałem [rozmowa z Jarosławem Gowinem przewodniczącym „Porozumienia”]

Jedni mówią o nim jako o obrońcy demokracji, inni jak o zdrajcy Zjednoczonej Prawicy. Zapytany jak ocenia swoje działania w związku z wyborami prezydenckimi odpowiada: „Ustępując z funkcji wicepremiera i ministra nauki, obiecałem Polakom, że doprowadzę do zmiany terminu wyborów, a jednocześnie – że zrobię to w taki sposób, aby ocalić jedność obozu rządzącego. Obu obietnic dotrzymałem”. O nowych zasadach wyborów prezydenckich, szansach kandydatów oraz swoich planach mówi w rozmowie z Bogumiłem Łozińskim przewodniczący "Porozumienia" Jarosław Gowin.

 

Wakacje inne niż zwykle [Szymon Babuchowski]

O tej porze roku wielu z nas wertuje strony internetowe biur podróży, poszukując odpowiedniej dla siebie oferty wakacyjnej. W tym roku jednak, ze względu na pandemię koronawirusa, zadanie jest znacznie trudniejsze. Jak tu szukać czegoś, o czym nawet nie jesteśmy przekonani, że się odbędzie? A co, jeśli czeka nas lato bez wakacji?

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół