Skrypty JS

W najnowszym GN: Jak dobrze, że urodziła to dziecko

dodane 13.05.2020 14:14

W najnowszym „Gościu” świadectwa osób, które potwierdzają heroiczną decyzję Emilii i Karola Wojtyłów o urodzeniu dziecka – przyszłego papieża, mimo zagrożenia życia matki i propozycji aborcji.

Gość Niedzielny 20/2020
Gość Niedzielny

Tu wszystko się zaczęło [Andrzej Grajewski]

Wspominając 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, warto przypomnieć nie tylko jego rodzinę, ale i tych, wśród których żył. Jan Paweł II mentalnie z Wadowic nigdy się nie wyprowadził, o czym świadczą trzy jego pobyty w rodzinnym mieście. Wypowiedziane wówczas słowa, pełne miłości do rodzinnego miasta i jego mieszkańców, świadczyły o tym, jak mocno wadowicka młodość ukształtowała papieża.

 

Weź się ukłuj! [Błażej Kmieciak]

W czasie poważnego zagrożenia epidemiologicznego trudno znaleźć temat równie ważny jak szczepionki ochronne. Co zrobimy, gdy pojawi się szczepionka na koronawirusa? Czy będzie nas można zmusić do jej przyjęcia?

 

Ropę tanio sprzedam [Jacek Dziedzina]

Za niskimi cenami na stacjach paliw stoi nie tylko koronawirus, ale również prawdziwa wojna karteli naftowych na najwyższym szczeblu. Czy przeciętny konsument ma powody do radości? Odpowiedź jednak nie jest wcale prosta. Ostatecznie za wojnę karteli naftowych oraz niskie ceny ropy i benzyny mogą zapłacić wszyscy.

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół