Skrypty JS

W najnowszym GN: Jakimowicz o matkach, które wymodliły powrót dzieci do Boga

dodane 05.03.2020 09:40

Historie widziane oczyma matek, które przez lata obserwowały swe zagubione dzieci. Cierpiały, widząc, jak ich dzieci odchodzą od Kościoła, a często staczają się po równi pochyłej. Modliły się o ich powrót do Boga. Doczekały się.

Gość Niedzielny 10/2020
Gość Niedzielny

 

Jak się nie zarazić wirusem z Wuhanu (Tomasz Rożek)

W Polsce nowy wirus z Wuhanu właśnie się pojawił. Co robić, żeby się nim nie zarazić? Wirus, jak każdy inny, może być źródłem choroby, a nawet śmierci, dlatego nie można go ignorować. Jednak sianie paniki może być groźniejsze od samej choroby.

 

Cieszę się wiatrem i słońcem (rozmowa z Asia Bibi)

Asia Bibi - pakistańska katoliczka skazana w 2010 roku na śmierć za rzekome bluźnierstwo przeciw Islamowi, uniewinniona przez sąd najwyższy w 2018 roku. W rozmowie z „Gościem Niedzielnym opowiada m.in o uwolnieniu: „Pierwsze, co poczułam, to radość, że mogę na nowo cieszyć się światem - wiatrem, słońcem. I oczywiście radość z tego, że wreszcie mogę spotkać się z moją rodziną”.

 

Zdradzeni w Kościele (Jacek Dziedzina)

„W historii Kościoła nie ma epoki bardziej lub mniej podatnej na kryzys. Kościół jest w kryzysie od chwili powołania pierwszych uczniów” - pisze Jacek Dziedzina przypominając ujawnione nadużycia seksualne Jeana Vaniera. „Historia ta podcięła skrzydła wszystkim, którzy na Arce i pismach Vaniera opierali swoje dojrzewanie w Kościele i rozumienie jego najgłębszej istoty”.

 

Misja wschodnia Piusa XII (Andrzej Grajewski)

Apostolskie Archiwum Watykańskie rozpoczęło udostępnianie dokumentów z okresu pontyfikatu Piusa XII. Mogą one wnieść wiele nowego do zrozumienia stosunku papieża do Zagłady, ale także do komunizmu i Związku Sowieckiego. Pius XII nie potępił publicznie III Rzeszy, gdyż był przekonany, że spowoduje to nasilenie represji wobec ludności żydowskiej. Jednak kiedy Niemcy okupowali Rzym, nakazał instytucjom kościelnym pomoc ukrywającym się Żydom.

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół