Skrypty JS

W najnowszym GN: magnes na Wielki Post

dodane 27.02.2020 10:14

z myślami kardynała Stefana Wyszyńskiego na każdy tydzień Wielkiego Postu

Gość Niedzielny 9/2020
Gość Niedzielny

 

Pasja Prymasa [ks. Adam Pawlaszczyk]

W oczekiwaniu na beatyfikację Gość Niedzielny proponuje aby tegoroczny Wielki Post przeżyć razem kardynałem Wyszyńskim. „Rekolekcje, które są czasem wyjątkowym (nie przeżywamy ich przecież codziennie), są właśnie po to, żeby pozbierać na nowo to, co się rozsypało. Trzeba się zebrać w sobie, swoje rozsypane życie uporządkować. Bo żeby się nawrócić sercem, trzeba najpierw przyjrzeć się swojemu życiu i zrozumieć, co jest w nim nie tak, jak być powinno” - pisze ks. Pawlaszczyk.

 

Patrząc w gwiazdy [Beata Zajączkowska, radio watykańskie]

Zmarł o. George Coyne SJ nazywany papieskim astronomem. Jako Jezuita przeszedł pełny trening w programie Apollo, przygotowującym do lotu na Księżyc. Przyczynił się do rehabilitacji Galileusza, a jego imieniem nazwano jedną z asteroid. Beata Zajączkowska przedstawia sylwetkę o. Coyne’a, który był głęboko przekonany, że wiara nie jest przeciwstawna wiedzy i nowoczesnym odkryciom naukowym.

 

Sługa prawdy [rozmowa z o. Maciejem Ziębą]

Ojciec Maciej Zięba OP mówi o aktualności myśli św. Jana Pawła II i odpowiada na zarzuty, że w sposób niewystarczający zwalczał on pedofilię w Kościele.

 

Exodus [Jacek Dziedzina]

Ogarniętą falą islamizacji Francję, opuszcza co roku od 4 do 8 tysięcy Żydów. Jest to proces stały i regularny, a gotowość przeprowadzki do Izraela deklaruje kolejne 200 tys. francuskich Żydów. To nie tylko efekt rosnącego antysemityzmu, ale również konsekwencja kryzysu tożsamości kraju nad Sekwaną.

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół