Skrypty JS

W najnowszym GN: Jan Paweł WIELKI

dodane 13.02.2020 12:37

Dziedzictwo papieża Polaka to spuścizna, której zmarnować nie można - mówi papież Franciszek w najnowszej książce.

Gość Niedzielny 7/202
Gość Niedzielny

 

Dla mnie jest on wielki [Beata Zajączkowska, Radio Watykańskie]

Na trzy miesiące przed 100. rocznicą urodzin papieża Polaka i dwa miesiące przed 15. rocznicą jego śmierci do czytelników trafiła książka zatytułowana „Jan Paweł II Wielki”. To wywiad z papieżem Franciszkiem o Janie Pawle II w którym Ojciec Święty nazywa go „Wielkim”. „Książka pomoże przezwyciężyć dominujący stereotyp ogromnej przepaści między pontyfikatami Jana Pawła II i Franciszka” - zauważa Beata Zajączkowska.

 

Trzeba o tym głośno mówić [rozmowa z s. Gabrielą Botanni]

Z danych ONZ wynika, że ofiarami handlu ludźmi może być aż 40 mln osób. Wiele osób które płacą za seks nie wie, że ponad 90 proc. osób wykorzystywanych lub oddających się prostytucji to ofiary handlu ludźmi. „Trzeba o tym głośno mówić, bo jednym z największych problemów, jakie widzę, jest brak świadomości” - mówi s. Gabriela Botanni międzynarodowa koordynatorka sieci Talitha Kum, skupiającej środowiska zakonne walczące z handlem ludźmi.

 

Sekwana wpada do Wisły [Jacek Dziedzina]

Prezydent Francji przyjechał do Polski z wyciągniętą ręką i konkretną ofertą w pakiecie. To dla nas szansa czy pułapka? - zastanawia się Jacek Dziedzina. Emmanuel Macron ma niełatwe zadanie: po latach dość zimnych relacji musiał stanąć przed polskimi władzami i obywatelami i zaproponować Polsce nowe otwarcie.

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół