Skrypty JS

W najnowszym GN na Adwent: Niech się stanie

dodane 12.12.2019 09:18

Im większe rzeczy się dzieją, tym większe przeciwności im towarzyszą. Chcesz wtedy uciekać - a masz zaufać i czekać.

Gość Niedzielny 50/2019
Gość Niedzielny

 

Sutanna do tanga [Jacek Dziedzina]

Pół wieku temu Jorge Mario Bergoglio SJ przyjął święcenia kapłańskie. W niełatwych warunkach rodziło się kapłaństwo wymagające od siebie i od innych. Zaledwie 2 lata po święceniach został mistrzem nowicjatu. Bergoglio zachęcał swoich podwładnych do wewnętrznej wolności i zarazem do noszenia sutanny, usługiwania chorym, apostolstwa wśród ubogich oraz regularnej modlitwy w ciągu dnia.

 

Historyczne kłamstwa lewicy [Bogumił Łoziński]

Kłamstwa o PRL nie znikną wraz z odejściem komunistycznych działaczy z okresu PRL, gdyż powielają je ich młodzi następcy. Jednym ze znamiennych przykładów tego zjawiska jest kilkudziesięciostronicowa broszura „Niezbędnik historyczny lewicy”. Tego wydania nie powstydziliby się najlepsi propagandziści PRL. Fałsz jest pomieszany z prawdą, opisy wydarzeń służą udowodnieniu z góry założonej tezy.

 

Tomek czaruje w niebie [Aleksandra Pietryga]

Tomka Kabisa znała cała Polska. Był jednym z najlepszych iluzjonistów. Podczas jego występów dorośli wstrzymywali oddechy, a dzieci przecierały oczy ze zdumienia. O swojej wierze mówił otwarcie. Iluzjonista zmarł 3 grudnia, po długiej i ciężkiej chorobie. Diagnozy lekarskie nie były optymistyczne. Guz rozrastał się do gigantycznych rozmiarów. Tomek jednak nie obraził się na Pana Boga. Zaufał Mu i do końca zachowywał nadzieję.

 

Dom w pałacu [Barbara Gruszka-Zych]

W pałacu, który niegdyś był siedzibą jednej z bogatszych włoskich rodzin, zamieszkali ubodzy. Papieski jałmużnik, kard. Konrad Krajewski, stwierdził, żeby gdyby kierowali się logiką świata, to powstałby tutaj najdroższy hotel w Rzymie, gdzie można by żądać 500 euro za noc. Został jednak oddany najuboższym, żeby wiedzieli, jacy są ważni. -Mam brata w Watykanie – stwierdził Rudolf ze Słowacji, były bezdomny, który zamieszkał w pałacu Migliori. – Jest kardynałem.

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół