Skrypty JS

W najnowszym GN: Przedwiośnie

dodane 05.12.2019 13:58

Fascynujący jest początek wspólnoty w Taizé, którą założył brat Roger. Nic nie zapowiadało takiego rozmachu. Roger „szukał jedynie pokoju i szedł za nim”. Resztę zrobił Bóg.

Gość Niedzielny 49/2019
Gość Niedzielny

 

Sekret latającego domu [Jakub Jałowiczor]

Dom, w którym się urodziła i wychowała Matka Boża, był przez wieki najważniejszym sanktuarium chrześcijaństwa. Autentyczność domu znajdującego się w Loreto budzi niewiele wątpliwości. Współczesne badania wskazują na to, że zbudowano go 2 tys. lat temu w Galilei. Dom Maryi przenieśli z Ziemi Świętej do Włoch aniołowie. Według innej wersji – zrobili to krzyżowcy. Druga teoria sprawia wrażenie racjonalnej, ale kłóci się z wynikami badań naukowych.

 

Żeby dziecko było dzieckiem [Szymon Babuchowski]

Po raz drugi z rzędu utalentowana, obdarzona mocnym głosem dziewczyna z Polski odniosła zwycięstwo podczas Eurowizji Junior. Na młodych artystów czyha jednak wiele pokus. Dziecko bardzo łatwo może zachłysnąć się sławą, uwierzyć w swoją nadzwyczajność. Gdy dziecko osiąga sukces, najważniejsze jest, by miało wokół siebie najbliższe osoby, które dobrze nim pokierują. Wesprą rozwój talentu, ale też powiedzą „stop”, gdy idzie w niewłaściwym kierunku.

 

Terapia mocną kawą [Agata Puścikowska]

W klubokawiarni Café Równik barmani i kelnerzy z uśmiechem witają każdego, kto przekroczy próg. Można się tu pobawić, zjeść coś dobrego i wypić aromatyczną kawę. Kawiarnię otworzyło Stowarzyszenie Twórców i Zwolenników Psychostymulacji, które od 1994 r. zajmuje się terapią dzieci z zaburzeniami rozwojowymi – m.in. z zespołami Downa, Aspergera czy autyzmem. To właśnie dorośli podopieczni stowarzyszenia pracują w Równiku. W całym Wrocławiu nie ma lepszej kawy. Perfekcyjna, bo z ziarna, które wciąż wzrasta.

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół