Skrypty JS

W najnowszym GN: Kalendarz z Janem Pawłem II

dodane 21.11.2019 09:02

Do najnowszego numeru dołączony jest bezpłatny dodatek – kalendarz ścienny z Janem Pawłem II na 2020 r.

Gość Niedzielny 47/2019
Gość Niedzielny


w "Gościu" także:
Prawo do religii [Jakub Jałowiczor]
Prawo Rzeczypospolitej gwarantuje każdemu wolność wyznania, a dyskryminacja przez państwowe urzędy to rzadkość, jak wynika z raportu o wolności religijnej w Polsce. Polscy katolicy, a także wyznawcy innych religii mają komfortową sytuację w porównaniu z tym, przez co przechodzą np. chrześcijanie na Bliskim Wschodzie. Jednak ataki na wierzących się zdarzają. Czy w Polsce rzeczywiście jest przestrzegana wolność religijna?

Nie z tej ziemi [Franciszek Kucharczak]
Chrystus jest królem niezależnie od tego, czy człowiek uznaje Jego władzę, czy nie. Niewielu jest dziś na świecie monarchów dzierżących realną władzę. Jezus jednak jest królem najzupełniej realnym. Królowanie Jezusa sprowadza się do miłości – jedynej rzeczywistości, która przetrwa śmierć i zdecyduje o kształcie wieczności.

SOS dla psychiatrii dziecięcej [Agata Puścikowska]
Coraz więcej dzieci potrzebuje profesjonalnej pomocy psychologicznej i leczenia psychiatrycznego. Według specjalistów jednym z głównych powodów słabej kondycji psychicznej dzieci jest samotność. Tymczasem od lat psychiatria dziecięca znajduje się w głębokim kryzysie. Ministerstwo Zdrowia widzi ten problem. Reforma przygotowywana jest od 2017 r., a w przyszłym roku ma zostać wprowadzana w życie. Program budzi jednak kontrowersje.
 
Niech mnie szukają [ks. Adam Pawlaszczyk]
Fotoreportaż z Walsingham w Anglii, gdzie jest sanktuarium maryjne mające swoje początki w jednym z pierwszych na świecie objawień Maryjnych.

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół