Skrypty JS

W najnowszym GN: Czy katolik może uczestniczyć w wojnie?

dodane 04.09.2019 13:23

Czy istnieje wojna sprawiedliwa i czy konflikt zbrojny może prowadzić do dobrego celu?

Mamy dużo do zrobienia [Maciej Kalbarczyk]

Drastyczny spadek liczby podróżujących koleją jest konsekwencją błędów popełnionych przez rządzących w okresie transformacji ustrojowej. O potrzebie modernizacji polskiej kolei mówi w rozmowie Karol Trammer, redaktor naczelny dwumiesięcznika „Z Biegiem Szyn”. Polacy bardzo chcą jeździć koleją – stwierdza – trzeba im to tylko umożliwić.

 

Dzieci pod kontrolą [Piotr Pyzik]

Dziecko powinno nauczyć się od rodziców zasady ograniczonego zaufania wobec treści, które można znaleźć w internecie. Nie warto jednak demonizować wirtualnej rzeczywistości. Dzieci uświadomione przez rodziców i opiekunów będą wiedziały, że dla osoby doświadczającej przemocy najważniejsze będzie zerwanie kontaktu z internetowym prześladowcą i zebranie śladów dokumentujących nękanie. Będą również wiedziały, aby nie rozpowszechniać treści, które komuś innemu mogą zaszkodzić.

 

Dlaczego płonie? [Szymon Babuchowski]

Narastające od połowy sierpnia pożary w Amazonii, pokrywają obszar porównywalny z tym, jakie na mapie Europy zajmuje Francja. Mamy tu do czynienia z wieloma, często niezależnymi od siebie skupiskami ognia. „To, co dzieje się w Amazonii, to nie tylko problem lokalny, jest to problem o zasięgu globalnym. Gdy Amazonia cierpi, cały świat cierpi” – napisali latynoscy biskupi. Na całym świecie protestują ekolodzy w związku z płonącymi lasami Amazonii.

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół