Skrypty JS

W najnowszym "Gościu" m.in.:

dodane 29.08.2019 15:59

o 95-letniej Włoszce Emmie Morosini, która dotarła na Jasną Górę. Pielgrzymuje od 25 lat, w nogach ma ok. 30 tys. kilometrów, a także:

Dzwonek dla nauczycieli [Bogumił Łoziński]

Tym razem na rozpoczęcie roku szkolnego nauczyciele czekają z większymi emocjami niż uczniowie. Nauczycielskie związki szykują się do strajku, ale wydaje się on mało prawdopodobny. Na pewno nie przybierze formy, jaka miała miejsce wiosną, gdy nauczyciele przestali uczyć. Strajkujący mają poczucie bolesnej porażki, ponieważ rząd odrzucił ich żądania płacowe, mimo okoliczności, które wydawały się im sprzyjać. Choć rząd odrzucił postulaty płacowe strajkujących, nie znaczy, że nie podjął żadnych inicjatyw na rzecz nauczycieli.

 

Strach się bać [Marcin Jakimowicz]

O fascynacji klimatami z piekła rodem i kazaniach opartych na lęku opowiada dominikanin o. Paweł Adamik, dyrektor dominikańskiego Centrum Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach we Wrocławiu. „Wydaje się, że zbyt wiele mówimy o grzechu, demonie, a za mało o nieskończonej Bożej miłości” – stwierdza. Wyjaśnia także, kiedy należy udać się do egzorcysty, a kiedy potrzebna jest porada psychiatry.

 

Godzina warta życia [Franciszek Kucharczak]

60 minut spędzone każdego dnia przy Sercu Jezusa, bez odrywania się od zwykłych zajęć. Pocieszasz Zbawiciela, a sam doznajesz pomocy. Członkowie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa wybierają godzinę w ciągu doby i w tym czasie ofiarują Sercu Jezusa wszystko, co robią. Nie jest to tylko modlitwa. Może to być praca, spotkanie, rozmowa, odpoczynek.

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół