W najnowszym "Gościu" m.in.:

dodane 14.08.2019 12:42

bezpłatny dodatek historyczny poświęcony pierwszemu powstaniu śląskiemu, a także:

 

Chwała za progiem [Franciszek Kucharczak]

Gość Niedzielny w głównym artykule przedstawia temat nieba i ukazuje jego znaczenie dla ludzi. Franciszek Kucharczak wskazuje na rolę nieba, różnie jego przedstawienia i doświadczenia, które znamy dzięki obietnicom Jezusa i wizjom świętych.

 

Nie możemy być bierni [Z Abp Tadeuszem Wojdą rozmawia Andrzej Grajewski]

Jaką przyjąć postawę wobec marszu równości w Białymstoku – pyta abpa Tadeusza Wojdę Andrzej Grajewski. Abp Wojda mówi o prawdziwie chrześcijańskim podejściu: „Godność osoby ludzkiej jest dobrem nienaruszalnym, bez względu na to, jakie poglądy ta osoba wyznaje. Co nie znaczy jednak, że mamy się zgadzać ze wszystkim, co inni głoszą”.

 

Papież i dziennikarze [Beata Zajączkowska]

Beata Zajączkowska podejmuje temat stopniowej rewolucji informacyjnej w Stolicy Apostolskiej i większej otwartości na rozwój watykańskich mediów. Zwraca także uwagę na rolę świeckich i wielokulturowe podejście do watykańskiej komunikacji.

 

Żył teatrem i Bogiem [spisała Agata Puścikowska]

Zbiór wypowiedzi przedstawiających postać księdza Kazimierza Orzechowskiego w oczach przyjaciół. Osobiste relacje i opowieści z życia ukazujące ks. Orzechowskiego jako duchownego, przyjaciela, nauczyciela, spowiednika i człowieka.

 

Po prostu Chmiel [Agata Puścikowska]

„Jednak przez wiele dni widziałam śmierć, ból, cierpienie, a to odmienia człowieka. A może po prostu Bóg ocalił mnie po to, żeby mieć mnie tylko dla siebie?” Agata Puścikowska o najbardziej przejmujących wydarzeniach z życia Janiny Chmielińskiej, które stanowią przykład patriotyzmu, poświęcenia i wiary w Boga.

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół