Skrypty JS

W najnowszym "Gościu" m.in.:

dodane 07.08.2019 12:28

Bezpłatny dodatek: płyta CD „Boże, coś Polskę. Pieśni patriotyczne i religijne”, a także:

Pielgrzym może więcej [Franciszek Kucharczak]

Pielgrzymowanie ma w chrześcijaństwie długą tradycję. Pielgrzymka to wierne odbicie drogi chrześcijanina do nieba. Wiele osób prosi pątników o modlitwę. Nic dziwnego, ci ludzie naprawdę wiele mogą wydeptać. Bóg doskonale wie dlaczego ktoś idzie i obdarza taką osobę szczególnymi łaskami. Pielgrzymka często okazuje się błogosławiona nie tylko dlatego, że człowiek znajduje rozwiązanie problemów, ale nade wszystko dlatego, że zbliża się do Boga.

 

Miał coś z ognia [Barbara Jaworska]

O wolności w Auschwitz i o tym, co św. Maksymilian zrobił nie tylko dla Franciszka Gajowniczka, ale także dla Karla Fritzscha, oprawcy z obozu, mówi o. Zdzisław Józej Kijas OFM Conv z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Stwierdza: – To że Kościół kogoś kanonizuje czy beatyfikuje, nie oznacza, że wprowadza go do nieba. (....) Wyciąga go z nieba i sprowadza znów na ziemię.

 

Maciejowie (cudowni) dwaj [Agata Puścikowska]

Brat Maciej Jabłoński, kapucyn, pod koniec lipca wrzucił post na portalu mediów społecznościowych o małym Maciusiu. Historia maleńkiego chłopca, któremu uratował życie, obiegła całą Polskę. Brat Maciej pracuje w Republice Środkowoafrykańskiej. Odpowiada za 9 wiosek, przygotowuje do sakramentów, nadzoruje remonty oraz opiekuje się pacjentami w tamtejszym szpitalu. – Czasem reanimuję tego, kogo kilka dni wcześniej spowiadałem. Takie są realia życia i pracy na misji – stwierdza.

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół