Skrypty JS

W najnowszym "Gościu" m.in.:

dodane 01.07.2019 13:31

Antybiotyki to jeden z największych triumfów medycyny. Jednak nieumiejętne ich używanie zwraca się przeciwko nam. W GN również:

Znak miłości upartej [Franciszek Kucharczak]
Znamienne, że początki kultu Serca Jezusowego zbiegły się z głębokim kryzysem religijnym, jaki właśnie wtedy zaczął ogarniać Europę. Odpowiedzią Boga na ludzką niewiarę jest znak Jego miłości. „Gość” pisze o istocie i znaczeniu kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Ksiądz ojciec księży [Beata Zajączkowska]
Jest katolickim księdzem z 30-letnim stażem i właśnie skończył 100 lat. Ma siedmioro dzieci. Czterech jego synów też jest kapłanami. Ks. Probo Vaccarini mimo sędziwego wieku wciąż jest proboszczem i aktywnie angażuje się w życie parafii. Podkreśla, że miał piękne życie, bo zawsze starał się zaufać Bogu, nawet wówczas, gdy niewiele rozumiał z Jego planów wobec siebie.

Rzeki antybiotyków [Tomasz Rożek]
Antybiotyki to jeden z największych – obok szczepionek – triumfów medycyny. Dzięki nim choroby bakteryjne, które przez tysiąclecia dziesiątkowały ludzi, stały się niegroźne. Jednak nieumiejętne i nieodpowiedzialne stosowanie antybiotyków coraz wyraźniej zwraca się przeciwko nam.

Coś pięknego [Marcin Jakimowicz]
„Cuda za miedzą” to wakacyjny cykl „Gościa Niedzielnego”. Dziennikarze odwiedzają i opisują słynące łaskami miejsca, do których pielgrzymują nasi najbliżsi sąsiedzi. W tym numerze Szydłowo – miejsce objawień maryjnych i jedno z najważniejszych sanktuariów na Litwie.

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół