Skrypty JS

W najnowszym "Gościu" m.in.:

dodane 06.06.2019 14:24

Do „Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta CD zawierająca przemówienia papieża Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski.

Duch Święty mówi przez żonę [Franciszek Kucharczak]

Duch Święty „mówił przez proroków” – powtarzamy w każdą niedzielę. Jak dziś Duch Święty mówi i do kogo? Natchnienia Ducha Świętego nie są jedynie domeną przyszłych kanonizowanych. To rzecz w chrześcijaństwie powszechna i normalna. Patologią byłby ich brak. Każdy, kto jest ochrzczony, ma w sobie charyzmaty, nawet jeśli pozostają one nieujawnione.

Gotowi na klęskę [Jakub Jałowiczor]

Jeśli chodzi o naturalne zagrożenia, Polska jest bezpieczniejsza nie tylko od państw tropikalnych, ale nawet od Grecji czy Włoch. Jednak wichury i powodzie w naszej części świata nie powinny zaskakiwać. System ostrzegania przed klęskami żywiołowymi jest już dość dobrze rozwinięty. Gorzej z infrastrukturą. Wszystko wskazuje na to, że mimo rozwoju technologii natura jeszcze nieraz przypomni o swojej sile.

Uchronić przed przemocą [Agata Puścikowska]

Nie zawsze można być fizycznie przy dziecku, by je obronić. Wszystkich niebezpiecznych sytuacji nie da się uniknąć. Warto więc wychowywać dzieci tak, by potrafiły się bronić, wiedziały, gdzie i jak szukać pomocy. Mądra ochrona powinna zacząć się w domu. Dziecko szanowane w domu będzie wymagało szacunku poza domem. Nie ma lepszej ochrony niż świadomość, że świat nie zawsze jest idealny i nie wszyscy ludzie są dobrzy.

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół