W najnowszym "Gościu"

dodane 02.05.2019 13:01

M.in. o tym, że ojczyzna jest miejscem wyznaczonym przez Boga i o kościele Domine Quo Vadis przy Via Appia.

Bądź patriotą. Jak Jezus [Franciszek Kucharczak]
Można zadać sobie pytanie, co jest takiego w skrawku ziemi, nazywanym ojczyzną, że można za nim tęsknić? Ojczyzna jako miejsce wyznaczone przez Boga to coś podobnego do rodziny. Istota zdrowego patriotyzmu polega na tym, że kocham moją ojczyznę nie dlatego, że jest najlepsza, lecz dlatego, że jest moja.

Bałkańska misja Franciszka [Andrzej Grajewski]
„Dlaczego papież do nas przyjeżdża? Jesteśmy małymi, żyjącymi na peryferiach wspólnotami, a takie Franciszek kocha szczególnie” - twierdzą Bułgarzy i Macedończycy. Andrzej Grajewski udał się na Bałkany przed papieską wizytą, która rozpocznie się 5 maja.

Wzór na cud [Jacek Dziedzina]
Gdy płonęła katedra Notre Dame w Paryżu, w mediach społecznościowych można było zauważyć dwie skrajne reakcje: jedni twierdzili, że to z pewnością kara Boża dla Francji, a drudzy zaczęli wykazywać, jak zabobonne jest takie podejście.

Drogą z Jezusem [Agata Puścikowska]
Kościółek Domine Quo Vadis przy Via Appia to niezwykła pamiątka związana ze św. Piotrem. Według legendy w miejscu spotkania apostoła z Jezusem na kamieniu zostały odbite ślady stóp Zbawiciela. I to właśnie tam stanęła najpierw kapliczka, a potem kościół.

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół