W świątecznym "Gościu" m.in.:

dodane 18.04.2019 10:29

o tym że Zmartwychwstanie jest początkiem szczęścia bez końca, a także:

Pierwszy wśród żywych [Franciszek Kucharczak]
Powstanie Jezusa z martwych to początek życia, do którego każdy człowiek został stworzony. Między Golgotą a Grobem Pańskim koncentruje się cała historia, także ta, która dopiero się wydarzy. O tym, co tu się stało, bezpośrednio bądź pośrednio mówiły wszelkie proroctwa.

Przecieram szlaki [Agata Puścikowska]
O kobietach w Kościele i łączeniu roli matki z pracą na ważnym stanowisku mówi dr Barbara Jatta, dyrektorka Muzeów Watykańskich. Stwierdza, że zmiany społeczne dotyczące kobiet są widoczne w Watykanie.

Czas nauczycieli [Bogumił Łoziński]
Nie ulega wątpliwości, że nauczyciele powinni lepiej zarabiać, jednak forma protestu polegająca na nieprzeprowadzaniu egzaminów budzi poważne wątpliwości etyczne. Na pewno warto rozmawiać, bowiem po raz pierwszy padła propozycja przebudowy całego systemu wynagrodzeń nauczycieli.

Pamiętaj! [Marcin Jakimowicz]
Scott Hahn, pastor, który przeżył głośną konwersję na katolicyzm, zwraca uwagę na to, że w tradycji biblijnej pamięć nie jest tylko psychicznym aktem przywołania wydarzenia z przeszłości, ale raczej ponownym przedstawieniem tego wydarzenia. Zachęca do przypominania sobie, pamiętania o obecności Boga.

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół