W najnowszym "Gościu" m.in.:

dodane 12.04.2019 14:32

wyjaśnienie liturgii Triduum Paschalnego, a także:

Pascha po przejściach [Jacek Dziedzina]
Nie ma prawdziwej odnowy Kościoła bez odnowy przeżywania Triduum Paschalnego. „Gość Niedzielny” wyjaśnia liturgię tego czasu. Pokazuje również burzliwą historię tych dni, odpowiadając na pytania, czy Msza Wieczerzy Pańskiej od początku była częścią Triduum i dlaczego Wigilię Paschalną celebrowano kiedyś w poranek Wielkiej Soboty.

List od przyjaciela [Beata Zajączkowska]
Najnowsza adhortacja papieża Franciszka „Christus vivit” (Chrystus żyje) skierowana jest do młodych. Franciszek mocno w niej koryguje charakter duszpasterstwa młodzieży – nie dla młodych, ale z młodymi. Zachęca młodych, by umieli ryzykować i nie bali się porażek.

Dotknąć Chrystusa na Kalwarii [Magdalena Dobrzyniak]
Wielki Tydzień w Kalwarii Zebrzydowskiej to święty czas towarzyszenia Jezusowi w Jego ostatnich dniach ziemskiego życia. Misteria Męki Pańskiej są fenomenem. Przyciągają i inspirują do naśladowania. Misterium kalwaryjskie pozwala uczestniczyć w drodze, jaką przeszedł Jezus od Ogrójca na Golgotę. 

Kurs zlikwidowany [Jakub Jałowiczor]
Bezrobocie, utrudnienia dla osób starszych i niezamożnych, brak dostępu do dobrej edukacji – takie problemy powoduje brak lokalnych połączeń autobusowych. 13,8 mln Polaków mieszka w gminach, do których nie dociera żaden autobus.

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół