Skrypty JS

W najnowszym "Gościu" płyta z filmem o św. Ignacym Loyoli

GOSC.PL

dodane 03.04.2019 11:55

O czym przeczytasz w nowym numerze tygodnika?

Horyzont wieczności [Krzysztof Błażyca]
25 lat po ludobójstwie w Rwandzie o. François Hareliman SAC, kustosz rwandyjskiego sanktuarium, opowiada o objawieniach Matki Słowa w Kibeho i pojednaniu. Stwierdza, że sercem przesłania objawień jest znaczenie krzyża świętego w życiu chrześcijanina.

Dziadki i dziatki [Anna Leszczyńska-Rożek]
Jak połączyć dwa tak różne światy młodych i starych? Okazuje się, że jest to możliwe, a efekty działań łączących pokolenia pozytywnie zaskakują obie strony, pozostawiając trwałe wartości dla kolejnych pokoleń. W świecie szybkich zmian technologicznych osoby starsze czerpią z wiedzy i doświadczeń młodszych. Również starsi mogą przekazać bardzo dużo młodemu pokoleniu. Wiele inicjatyw pokazuje, jakie to ważne i potrzebne.

Zaplątani w jąkanie [Szymon Babuchowski]
Osoby jąkające się żyją obok nas, ale często ich nie słyszymy, bo paraliżuje ich lęk przed mówieniem. Tomasz Brawański, neurologopeda, zajmujący się m. in. terapią jąkania, stwierdza, że jąkającym się trzeba okazać dużo cierpliwości, nie poganiać ich i nie kończyć za nich zdania, bo to bardzo ich irytuje. A jąkający się może poszukać specjalisty w swojej okolicy, wtedy łatwiej będzie wyjść ze swojej skorupy, uwierzyć w siebie.

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół