Skrypty JS

O czym piszemy w najnowszym "Gościu Niedzielnym"?

dodane 13.03.2019 12:27

Zobacz przegląd numeru!

 

W najnowszym "Gościu" m.in.:

Nie sądzę [Franciszek Kucharczak]

W drugim tygodniu Wielkiego Postu w ramach cyklu „Droga Krzyża. Wchodzę” „Gość Niedzielny” przypatruje się Jezusowi, który cierpliwie znosił niesprawiedliwe oskarżenia i wyrok przed sądem Piłata. Nieraz doświadczamy fałszywych oskarżeń, choć zdarza się także, że sami bywamy oskarżycielami i sędziami bliźnich.

Słudzy Kościoła i narodu [Bogumił Łoziński]

Jedną z głównych misji Konferencji Episkopatu Polski w ciągu 100 lat jej istnienia była służba narodowi wynikająca z wiary. Bogumił Łoziński omawia najważniejsze wydarzenia z historii KEP.

Mały Watykan w Ariccii [Beata Zajączkowska]

Papież wraz z kardynałami i biskupami z Kurii Rzymskiej odprawia rekolekcje wielkopostne w Ariccii koło Rzymu. Pojechali tam wspólnie autokarem, a każdy zapłacił za swój pobyt. Franciszek niejednokrotnie podkreślał, że rekolekcje mają być czasem nie tyle rozwiązywania naszych problemów, ile spotkania z Bogiem i doświadczania Jego bliskości i miłości.

Jałmużna 2.0 [Agata Puścikowska]

Jałmużna ma uzewnętrzniać dobro i nieść je dalej, uwrażliwiać na potrzeby drugiego człowieka. Samo pojęcie „jałmużny” wydaje się przestarzałe i może kojarzyć się negatywnie. Tymczasem jałmużna może przybierać przeróżne i bardzo nowoczesne formy. Współczesne kwestowanie pozwala budować niezwykłe dzieła.

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół