W najnowszym Gościu Niedzielnym 10/2019

dodane 07.03.2019 08:57

Na początek Wielkiego Postu początek cyklu "Droga Krzyża. Wchodzę", a także o sensie umartwienia i pokuty.

 

Droga Krzyża. Wchodzę
W cyklu wielkopostnym „Gość Niedzielny” proponuje przejście drogą krzyża razem z Jezusem. On zna ciężar ludzkich cierpień. Doświadczył każdego zła i trudu: samotności i lęku Ogrójca, niesprawiedliwych oskarżeń i wyroku Piłata, upokorzenia, bólu i śmierci.

Umartwienie nie zmartwienie [Franciszek Kucharczak]
Na początku Wielkiego Postu „Gość Niedzielny” podejmuje temat sensu umartwienia i pokuty. Jedzenie i picie w nadmiarze mają niekorzystny wpływ nie tylko na żołądek, ale też na to, co wyraża serce: na coś najgłębszego i najbardziej osobistego. Kto podejmuje post, będzie żył z lżejszym sercem, z większym dystansem do trosk doczesnych.

Miłość patrzy z oczu [Barbara Gruszka-Zych]
Trzy kobiety w różnym wieku opowiadają, co to znaczy być kobietą, co sprawia, że mogą rozkwitnąć, i jaką rolę odgrywają w tym ich mężowie. Mówią też, co nadaje ich życiu sens. Barbara Gruszka-Zych w czasie tych rozmów chciała uzyskać odpowiedź na pytanie, czy na przestrzeni wieku zmieniło się postrzeganie kobiecości i priorytetów w życiu pań.

Całego świata nie kupisz... [Agata Puścikowska]
Rodzice zawsze starają się dać dzieciom to, co najlepsze. Co złego jest w tym, że kolejne pokolenia mają lepiej, a dzieci mają większe możliwości rozwoju? Agata Puścikowska wraz z ekspertkami radzi, co robić, by nie wychować dziecka, które „wszystko ma”, na egoistycznego dorosłego.

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół