Skrypty JS

Zwiastun najnowszego "Gościa"

dodane 11.01.2017 15:16

 

Nie wywiesiliśmy białej flagi [rozmowa z ks. prof. Piotrem Mazurkiewiczem]

Liczba Polaków uczestniczących w niedzielnej Mszy św. wzrosła w 2015 r. o 0,7 punktu procentowego w stosunku do roku poprzedniego i wynosi 39,8 procent. Dlaczego w Polsce nie następuje gwałtowna laicyzacja, i o jakości naszej wiary mówi ks. prof. Piotr Mazurkiewicz.

Bój się Boga [ks. Tomasz Jaklewicz]

Rzadko dziś słyszymy o bojaźni Bożej. Z ambon dociera raczej nawoływanie, by nie bać się Boga. „Bojaźń Pańska początkiem mądrości” – mówi psalm. A zarazem jak refren powraca w Biblii hasło: „Nie lękaj się!”. Więc jak to w końcu jest? Bać się Boga czy się nie bać? – pisze ks. Tomasz Jaklewicz.

Po pierwsze [Marcin Jakimowicz]

Jedna z osób naszej wspólnoty przez kilka miesięcy modliła się o pracę. Dostała ją. Byłem poruszony tym, że całą pierwszą pensję ofiarowała ba Boże królestwo – opowiada Karol Sobczyk. Oddajesz Mu pierwsze jagnię, nie wiedzą czy będą kolejne. Robisz pierwszy przelew, a nie dorzucasz do oszczędności. Zgoda, to próba wiary i test zaufania, ale to, co pierwsze, należy przecież do Pana – pisze Marcin Jakimowicz.

Znowu ten smog [Tomasz  Rożek]

„Kilka dni temu przeczytałem w amerykańskiej gazecie o niewielkiej mieścinie niedaleko Krakowa, w której w sylwestra jakość powietrza była gorsza niż w Pekinie. Europejskie normy zostały tam przekroczone dwudziestokrotnie! – pisze Tomasz Rożek.

«« | « | 1 | » | »»
oceń artykuł Pobieranie..
przewiń w dół