Skrypty JS

Zwiastun najnowszego "Gościa"

dodane 14.12.2016 12:58

 

W krainie lodu [ks. Andrzej Muszala]

Według szacunków liczba dzieci w Polsce powołanych do życia podczas procedury in vitro i zamrożonych w stanie embrionalnym przekroczyła już 100 tys. Co robić z „nadliczbowymi” embrionami? Ze względu na zamrożenie do temperatury –196 stopni C nazywane są „mrozakami”, „eskimoskami” lub „maluchami na zimowisku”.

Nadzieja w modlitwie [ks. Tomasz Jaklewicz]

Pierwszy miejscem uczenia się nadziei  jest modlitwa, podkreśla Benedykt XVI. Ona bowiem poszerza nasze serca i oczyszcza je, aby były zdolne przyjąć dar Boga. Modlący się nigdy nie jest samotny – pisze ks. Tomasz Jaklewicz.

Jak niemowlę [Szymon Babuchowski]

Sługa Moja Teresa doszła do doskonałości drogą dziecięctwa duchowego. Postąp o jeden szczebel wyżej, a raczej zstąp o jeden stopień niżej – do niemowlęctwa duchowego – te słowa miał wypowiedzieć Jezus do s. Leonii Marii Nastał. Przesłanie przyniesione przez zakonnicę ze Starej Wsi na Podkarpaciu na razie pozostaje mało znane, ale już wkrótce może się to zmienić. Papież Franciszek polecił bowiem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych opublikowanie dekretu o heroiczności cnót polskiej siostry. Oznacza to, że jesteśmy bliżej jej beatyfikacji. Kim była s. Leonia i czym jest owo tak intrygujące „niemowlęctwo duchowe”?

Bóg walnął mnie w łeb [Maciej Kalbarczyk]

„Nowenna Pompejańska jest lekiem, który dostajesz dożylnie i masz po tym ogromnego kopa”. Historia młodego męża, który najpierw pytał, za jakie grzechy coś takiego przytrafiło się jego rodzinie, a teraz zapisał się do Żywego Różańca i zachęca do tego inne młode małżeństwa.

«« | « | 1 | » | »»
oceń artykuł Pobieranie..
przewiń w dół