Skrypty JS

Zwiastun najnowszego "Gościa"

dodane 23.11.2016 12:10

 

Czym właściwie jest nadzieja? [ks. Tomasz Jaklewicz]

Czego możemy być pewni, gdy chodzi o przyszłość? Lepszego świata? Lepszych czasów? Skąd czerpać nadzieję, która daje siłę, by stawić czoło teraźniejszości. „Istota różnicy między optymizmem a nadzieją tkwi w tym, że optymista wierzy w utopię zbudowania lepszego świata. Celem nadziei jest ostatecznie nadejście królestwa Bożego, czyli trwała wspólnota człowieka z Bogiem oraz ludzi ze sobą dzięki Bogu” – pisze ks. Tomasz Jaklewicz, rozpoczynając cykl tekstów poświęconych nadziei.

Ewangelizator muzułmanów [ks. Tomasz Jaklewicz]

W nawróceniu na prawdziwą wiarę pomógł mu islam. Poruszył go widok modlących się muzułmanów. Powtarzał: „Boże mój, jeśli istniejesz, spraw, abym Cię poznał”. Jako pustelnik misjonarz św. Karol de Foucauld chciał ukazać muzułmanom prawdziwe oblicze Boga. Nie stawiał pytania czy wolno nawracać muzułmanów. Było dla niego oczywiste, że tak.

Pokażemy, jak było [rozmowa z Małgorzatą Wassermann]

„Chcemy pokazać społeczeństwu, jak było. Byliśmy świadkami ogromnych nieprawidłowości, które udało się zamieść pod dywan. My ten dywan odchylamy, pokazując, co zakrywał, aby nigdy więcej takie rzeczy nie mogły się już wydarzyć – mówi Małgorzata Wassermann, przewodnicząc parlamentarnej komisji śledczej powołanej do wyjaśnienia afery Amber Gold.

Jestem tylko rękawiczką [rozmowa z o. Augustynem Pelanowskim]

„Długie modlitwy są bardziej potrzebne nam niż Jemu, by mieć czas na zobaczenie i przyjęcie łaski” – mówi o. Augustyn Pelanowski. W wywiadzie przeczytamy także o tym, że Bóg nie wejdzie w twoje życie z butami, otwieraniu się na łaskę oraz o uzdrowieniu duchowym.

«« | « | 1 | » | »»
oceń artykuł Pobieranie..
przewiń w dół