Zwiastun najnowszego "Gościa"

dodane 09.11.2016 15:47

Do lektury zaprasza Barbara Gruszka-Zych

 

W najnowszym Gościu bezpłatny dodatek - kalendarz ścienny na 2017 rok z galerią sukienek Królowej Polski na każdy miesiąc.

Artyście wolno więcej? [Szymon Babuchowski]

Czy artyście wolno wszystko? Z jednej strony akcentuje się, że powinien przekraczać kolejne granice i szukać ciągle nowych ścieżek. Czy są jednak pewne granice, których nie powinien przekraczać? „Zwykło się uważać, że wolność twórcza jest czymś niemal absolutnym. Tymczasem ten, kto tworzy dzieła niemoralne, mające szkodliwy wpływ na odbiorców, sprzeniewierza się powołaniu artysty” – konkluduje Szymon Babuchowski.

Długa droga do jedności [ks. Tomasz Jaklewicz]

Podróż papieża do Szwecji była ważnym gestem ekumenicznym. Jak podkreślano, nie było to świętowanie, bo trudno radować się z podziału, ale upamiętnienie, wspólne wołanie do Boga o jedność Kościoła – pisze ks. Tomasz Jaklewicz.

Opowieści z dreszczykiem [Jacek Dziedzina]

Dlaczego heretykowi lepiej było wpaść w ręce inkwizycji niż świeckiego sądu? Czy krucjaty można porównać do islamskiego dżihadu? Odpowiedzi nie dadzą literackie fantazje Umberto Eco czy Dana Browna. O gęsią skórkę przyprawiają za to odpowiedzi dominikańskiego historyka O. Tomasza Gałuszki.

Kogo nie lubią w Facebooku [Jakub Jałowiczor]

„Lewicowy skręt to norma wśród pracowników IT” – mówi polski informatyk, który pracował w siedzibie Facebooka w Kalifornii. Nie tylko narodowcy uważają, że największy serwis społecznościowy świata cenzuruje konserwatywne treści.

«« | « | 1 | » | »»
oceń artykuł Pobieranie..
przewiń w dół