Zwiastun najnowszego "Gościa"

dodane 21.09.2016 15:10

Do lektury zaprasza Szymon Babuchowski

 

W „Gościu Niedzielnym” film na DVD pt. „Bóg nie umarł”. Opowieść, która podpowiada chrześcijanom, jak powinni rozmawiać z ludźmi niewierzącymi, a jednocześnie pokazuje, że Bóg jest cały czas z nami.

To nas zaboli [rozmowa z abp. Markiem Jędraszewskim]

„Panu Bogu podoba się pokuta. Mamy mnóstwo przekonujących świadectw, że tak właśnie jest, że kary Boże wiszące nad narodami czy poszczególnymi miastami (np. nad Niniwą) zostały cofnięte ze względu na pokutę ich mieszkańców” – mówi abp. Marek Jędraszewski.

Dlaczego cały naród powinien wspólnie pokutować wyjaśnia metropolita łódzki.

Elżbieta oddana Bogu [Joanna Bątkiewicz-Brożek]

Zostawiła pięcioro dzieci i ruszyła w świat. Kiedy jej córki i synowie musieli radzić sobie bez mamy, oddaleni o pół tysiąca kilometrów, ona spędzała godziny na adoracji. Przez 19 lat. I co w tym ze świętości? A jednak – bo Kościół właśnie wyniósł Elżbietę Sannę na ołtarze – pisze Joanna Bątkiewicz-Brożek

Strażnik [Andrzej Grajewski]

„Gdybym był osobą niewierzącą, nigdy bym tam nie pojechał” – mówi Bartosz Rutkowski, były żołnierz zawodowy, prezes Fundacji Orla Straż, który od kilku miesięcy organizuje pomoc dla chrześcijan w irackim Kurdystanie.

 

 

«« | « | 1 | » | »»
oceń artykuł Pobieranie..
, aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
Gość

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    przewiń w dół