Portal Wiara.pl

publikacja 27.04.2011 14:51

Portal Wiara.pl istnieje od 3 lipca 2001 r. Jest to jedyny w swoim rodzaju portal zawierający informacje, publicystykę oraz materiały dotyczące Kościoła katolickiego.

 

Jest jednocześnie otwarty na inne wyznania i religie. Dotyka także ważnych tematów społecznych. Od początku istnienia wokół portalu tworzyła się społeczność, spotykająca się dziś na forum, czacie, blogach i na corocznym zlocie użytkowników i współpracowników. Redaktorem naczelnym jest Andrzej Macura. Portal Wiara.pl redaguje zespół dziennikarzy i redaktorów, którzy na bieżąco reagują na wydarzenia w Kościele, w Polsce i na całym świecie. Trzon redakcji stanowią katolicy, ale autorami materiałów są także członkowie innych wyznań chrześcijańskich lub wyznawcy innych religii. Na portalu zamieszczane są zarówno teksty własne i nadsyłane przez współpracowników oraz opracowywane przez agencje informacyjne. Redaktorzy codziennie publikują autorskie komentarze, prowadzą osobne serwisy poświęcone: Kościołowi, Biblii, liturgii, papieżowi, ekumenizmowi, różnym religiom, kulturze, nauce.

W 2006 r. portal Wiara.pl otrzymał wyróżnienie specjalne w kategorii „Totus medialny” za podejmowanie ważnych i kontrowersyjnych problemów dotyczących życia Kościoła w Polsce i na świecie. Średnia odsłon w miesiącu wynosi około 2 mln. Portal jest badany przez Polskie Badania Internetu i Gemius Traffic.