W najnowszym "Gościu": specjalny dodatek – margaretka z modlitwą za kapłanów

publikacja 26.09.2019 08:43

Kapłani – atakowani przez szatana i odrzucani przez niektórych ludzi, którym służą – potrzebują dziś wielkiej modlitwy. „Gość Niedzielny” zachęca czytelników do otoczenia modlitwą księży pracujących w ich parafiach.

Misja misji [Marcin Jakimowicz]

Pomoc humanitarna i działalność charytatywna nie są zasadniczym celem ewangelizacji narodów. Nie po to jedzie się na misje. Pierwszym celem misji jest głoszenie kerygmatu o śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Jeszcze do niedawna Stary Kontynent wysyłał w świat misjonarzy. Dziś to Kościoły Afryki, Azji czy Ameryki Południowej ruszają do Europy, by głosić Ewangelię narodom, które chrzciły ich przodków.

 

Plan dla Polski i Śląska [Andrzej Grajewski w rozmowie z Mariuszem Morawieckim]

Premier Mateusz Morawiecki opowiada o tym, jak chce wykorzystać potencjał Górnego Śląska dla dobra regionu i kraju. Stwierdza, że gospodarcze serce Polski bije na Śląsku i w Zagłębiu i ten region musi być kołem zamachowym polskiej gospodarki. Mówi także, że w przewidywanej perspektywie górnictwo będzie podstawą polskiego systemu elektroenergetycznego. W rozmowie poruszone są również kwestie dotyczące m. in. płacy minimalnej oraz aborcji eugenicznej.

 

Z Maryją nie zginiesz [ks. Rafał Skitek]

Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach leżące u stóp Wezuwiusza co roku przyciąga coraz liczniejsze rzesze pielgrzymów i modlą się przed łaskami słynącym wizerunkiem Maryi. Bł. Bartolo Longo, adwokat, zamienił zaniedbany obszar rolniczy, dotknięty wieloma problemami społecznymi w miejsce głębokiej wiary, nieustającej modlitwy i praktykowania dzieł miłosierdzia.

 

Córa Jordanu [ks. Adam Pawlaszczyk]

Fotoreportaż z biblijnych miejsc w Jordanii. „Pustynia, pustynia, oddech. Pustynia, pustynia, oddech. Gdybym miał w jakikolwiek sposób „streścić” Jordanię, zrobiłbym to właśnie tak. Przemierzasz duże połacie pustyni po to, żeby znaleźć niewielki punkt wytchnienia” – opisuje ks. Adam Pawlaszczyk. Zdaniem ks. Firasa Aridaha, kapłana z Patriarchatu Łacińskiego Jerozolimy, Jordania jest najbardziej pokojowym krajem w tym regionie.