Skrypty JS

Dziennikarze "Gościa Niedzielnego" - kontakt

dodane 28.05.2011 13:51

Zespół „Gościa Niedzielnego” tworzy ponad 130 osób pracujących w całej Polsce. Dziennikarze z głównej siedziby redakcji mieszczącej się w Katowicach piszą artykuły o wierze, życiu Kościoła, opracowują analizy społeczno-gospodarcze, omawiają kwestie naukowe i kulturalne, przygotowują reportaże z różnych ciekawych miejsc w Polsce i na świecie.

 

gosc.pl

Piotr Sacha
(ur. 1980) – dziennikarz, kierownik serwisu internetowego "gosc.pl". Jest absolwentem socjologii na Uniwersytecie Śląskim oraz dziennikarskich studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie. Były korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej w Katowicach. W „Gościu Niedzielnym” pracuje od 2006 roku. Wieloletni redaktor „Małego Gościa Niedzielnego”. Autor książki dla dzieci „Mati i wielkie fałszerstwo”. Żonaty, ma dwoje dzieci.
Obszar specjalizacji:
Literatura, muzyka, tematyka społeczna
Kontakt: piotr.sacha@gosc.pl

 

Jarosław Dudała

(ur. 1970) – dziennikarz, prawnik, redaktor serwisu internetowego "gosc.pl". Były korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej w Katowicach. Współpracował m.in. z Radiem Watykańskim i Telewizją Polską. Od roku 2006 pracuje w „Gościu Niedzielnym”. Żonaty, mieszka w Katowicach.

Obszar specjalizacji:
problemy z pogranicza prawa i bioetyki. Autor reportaży o doświadczeniach religijnych.
 
 
 Wojciech Teister
(ur. 1986), dziennikarz, redaktor serwisu internetowego gosc.pl, teolog. Od 2007 r. członek Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie archidiecezji katowickiej. Mieszka w Tychach. Uwielbia góry w każdej postaci, szczególnie zaś Tatry w zimowej szacie. Interesuje się historią, teologią, literaturą fantastyczną i średniowieczną oraz muzyką filmową. W wolnych chwilach tropi ślady Bilba Bagginsa w Beskidach i Tatrach.

Obszar specjalizacji:
teologia, historia, tematyka górska.
Kontakt: wojciech.teister@gosc.pl

 

undefinedMałgorzata Gajos

(ur. 1990) - redaktor serwisu internetowego gosc.pl. Studiowała polonistykę (specjalność sztuki widowiskowe) i italianistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyła podyplomowe studia biblijne na Papieskim Wydziale Teologicznym. Jest salezjanką współpracowniczką. Jej motto to hasło św. Jana Bosko: „Odpoczniemy w niebie”.
Obszar specjalizacji: film i teatr
Kontakt: malgorzata.gajos@gosc.pl

 

Jan Drzymała

(ur. 1982) - kierownik projektów internetowych Instytutu Gość Media. Z "Gościem Niedzielnym" związany od końca 2006 roku. Zaczynał jako wolontariusz i stażysta w "Gościu Katowickim". Redagował serwisy informacyjny i papieski portalu wiara.pl. Kierował sekretariatem dodatków diecezjalnych "Gościa Niedzielnego" jednocześnie wprowadzając serwisy diecezjalne do internetu. Koordynował także prace przy tworzeniu nowej strony radioem.pl. Z wykształcenia polonista. Studiował na Uniwersytecie Śląskim w latach 2001-2006 i dziennikarstwo na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pasjonuje się fotografią. Tę pasję rozwijał m.in. na kursie organizowanym przez Związek Polskich Artystów Fotografików o. Śląski w Katowicach.
Obszar specjalizacji:
życie Kościoła w Polsce i na świecie, literatura, komunikacja i media
Kontakt: jan.drzymala@gosc.pl
 

Dziennikarze "Gościa Niedzielnego" - kontaktAgnieszka Huf 
(ur. 1985) - W „Gościu Niedzielnym” od stycznia 2021 odpowiada za media społecznościowe. Z wykształcenia pedagog i psycholog, przez kilka lat pracowała w placówkach medycznych i oświatowych dla dzieci. Absolwentka Akademii Dziennikarstwa na PWTW w Warszawie. Współpracowała z miesięcznikiem „Różaniec”, portalami „Stacja7” i „Aleteia”, a także z katowickim oddziałem „Gościa Niedzielnego”. Autorka książki „Zawsze myśl o niebie: historia Hanika - ks. Jana Machy (1914-1942)”. Interesuje się turystyką górską, literaturą faktu, życiem Kościoła i nową ewangelizacją.
Obszar specjalizacji: Zagadnienia społeczne, niepełnosprawność, psychologia, tematyka rodzinna.
Kontakt: agnieszka.huf@gosc.pl

 

 

 

«« | « | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | »»
przewiń w dół