Dziennikarze "Gościa Niedzielnego" - kontakt

dodane 28.05.2011 13:51

Zespół „Gościa Niedzielnego” tworzy ponad 130 osób pracujących w całej Polsce. Dziennikarze z głównej siedziby redakcji mieszczącej się w Katowicach piszą artykuły o wierze, życiu Kościoła, opracowują analizy społeczno-gospodarcze, omawiają kwestie naukowe i kulturalne, przygotowują reportaże z różnych ciekawych miejsc w Polsce i na świecie.

Polska

Bogumił Łoziński

(ur. 1964) – zastępca redaktora naczelnego i kierownik działu "Polska”. Dziennikarz, pracował m.in. w Katolickiej Agencji Informacyjnej jako szef działu krajowego, oraz w „Dzienniku” jako dziennikarz i publicysta. Wyróżniony Medalem Pamiątkowym Prymasa Polski (2006) oraz tytułem Mecenas Polskiej Ekologii w X edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni środowisku” (2009). Ma na swoim koncie dziesiątki wywiadów z polskimi hierarchami, z Prymasem Polski kard. Józefem Glempem na czele, a także z kard. Josephem Ratzingerem (2004) i prof. Leszkiem Kołakowskim (2008). Autor publikacji książkowych, m.in. bestelleru „Leksykon zakonów w Polsce”. Żonaty, czworo dzieci. Hobby: piłka nożna, lekkoatletyka, żeglarstwo.
Obszar specjalizacji:
tematyka religijna, światopoglądowa i historyczna, a także społeczno-polityczna i ekologiczna.
 

Jakub Jałowiczor

(ur. 1984) Absolwent nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Dziennikarz działu „Polska”. Zaczynał w radiu „Kampus”. Współpracował m.in. z dziennikiem „Polska”, „Tygodnikiem Solidarność”, „Gazetą Polską”, „Gazetą Polską Codziennie”, „Niedzielą”, portalem Fronda.pl. Publikował też w „Rzeczpospolitej” i „Magazynie Fantastycznym” oraz przeprowadzał wywiady dla portalu wideo „Gazety Polskiej”. Autor książki „Rzecznicy”.
Obszar specjalizacji:
Sprawy społeczno-polityczne, bezpieczeństwo, nie stroni od tematyki zagranicznej.

Kontakt: jakub.jalowiczor@gosc.pl

 

Agata Puścikowska

(ur. 1979) - absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2006 redaktor warszawskiej edycji GN, od 2011 dziennikarz działu "Polska" w GN. Współpracuje z mediami elektronicznymi, m.in z Religia.TV (Piąta strona nieba, Cotygodnik), Radiem Plus. Autorka książki "Życia- rysy. Reportaże o ludziach (nie)zwykłych". Społecznie zajmuje działalnością pro-life, pracuje z kobietami przed decyzja o aborcji oraz żałujących dokonanej aborcji. Interesuje się muzyką Chopina, książkami i podróżami. Potrafi być żoną Piotra i mamą piątki dzieci jednocześnie.
Obszar specjalizacji:
zagadnienia społeczne, problemy kobiet, problematyka rodzinna
Kontakt: agata.puscikowska@gosc.pl

«« | « | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | » | »»
przewiń w dół