Ogólnopolski Konkurs Retoryczny dla licealistów

dodane 12.10.2017 09:50

Ogólnopolski Konkurs Retoryczny dla licealistów

W październiku rozpoczęły się eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego, do których zaproszeni są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Finał odbędzie się 15 kwietnia 2018 r. w Warszawie. Nagroda dla zwycięzcy to 10 tys. zł. Konkurs objęła patronatem Minister Edukacji Narodowej. 

Konkurs organizuje Fundacja Akademia Retoryki. Jak podkreśla założyciel Fundacji Akademia Retoryki, dziennikarz, felietonista i wydawca Igor Zalewski, głównym celem przedsięwzięcia jest promocja wśród młodzieży mody na swobodne, ładne i efektowne mówienie po polsku. „Organizujemy konkurs retoryczny z dwóch powodów: szlachetnego i praktycznego. Szlachetnego, bo boli nas to, co dzieje się z językiem polskim i chcemy zadbać o jego przyszłość. Praktycznego, bo sztuka publicznego przemawiania, to bardzo użyteczna umiejętność, która dzisiejszym licealistom przyda się na studiach i w karierze zawodowej” - mówi Zalewski.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wypełnienie karty zgłoszenia (znajdującej się na stronie internetowej Fundacji Akademia Retoryki) i przesłanie jej wraz z krótkim filmem ze swoim wystąpieniem na dowolny temat, na adres mailowy kontakt@akademiaretoryki.pl. Termin nadsyłania prac mija 31 grudnia 2017. Jury wybierze 10 najlepszych mówców, którzy wystąpią w finale.

Uczestnicy zakwalifikowani do finału ogólnopolskiego wygłoszą przed publicznością siedmiominutowe przemówienie na zadany temat (inny w każdej edycji konkursu). Wystąpienia oceniane będą przez siedmioosobowe jury przyznające nagrody. Główna nagroda to 10 tysięcy złotych. Finał będzie wydarzeniem, na którym pojawią się przedstawiciele Prezydenta RP i rządu oraz publiczność. Będzie on relacjonowany przez media ogólnopolskie.

Finał poprzedzony będzie warsztatami, w czasie których uczestnicy będą doskonalili swoje umiejętności i poszerzali wiedzę z zakresu retoryki, komunikacji i wystąpień publicznych. Zajęcia poprowadzą najlepsi specjaliści w dziedzinie wystąpień publicznych, retoryki, przemawiania i kultury mowy. Warsztaty przygotuje Akademia Retoryki.

Patronat nad Ogólnopolskim Konkursem Retorycznym objęła Minister Edukacji Narodowej. Partnerem Głównym jest PKO BP. Pozostali sponsorzy to Fundacja PZU i firma GetBack. Medialni patroni Konkursu to: TVP 1, TVP Kultura, Program Trzeci Polskiego Radia, tygodnik Gość Niedzielny, dwumiesięcznik Cogito.

Wszystkie informacje o Ogólnopolskim Konkursie Retoryki znajdują się na stronie internetowej Akademii Retoryki Igora Zalewskiego: http://akademiaretoryki.pl

Profil wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/akademia.retoryki/

«« | « | 1 | » | »»
przewiń w dół