Regulamin użytkowników Portalu do 31 sierpnia 2022

dodane 31.08.2022 14:00

Poniższy regulamin stanowi umowę między użytkownikiem a Instytutem Gość Media odnośnie do korzystania przez użytkownika z poniżej wskazanych stron internetowych należących do Instytutu Gość Media lub korzystających z dostarczanych przez Instytut mechanizmów do tworzenia własnych stron społecznościowych:

strona główna i wszystkie serwisy w domenie wiara.pl

serwisy internetowe Tygodnika Gość Niedzielny w domenie gosc.pl wraz z podserwisami [1],

strona internetowa malygosc.pl

strona internetowa radioem.pl,

strona internetowa igomedia.pl,

strony agencji Foto Gość: foto.gosc.pl,

aplikacji "Gościa Niedzielnego" w serwisie e.gosc.pl,

serwisów społecznościowych prowadzonych w domenie portalu wiara.pl,

strony internetowej Apostolstwa Chorych: apchor.pl

strony Archidiecezji Katowickiej w domenie archidiecezjakatowicka.pl

strona Fundacji Gość Niedzielny: fundacja.gosc.pl

Zwanych dalej PORTALEM

Instytut Gość Media umożliwia użytkownikom dostęp do bezpłatnych i płatnych treści w Portalu.

Użytkownik zobowiązuje się do respektowania praw autorskich i pokrewnych w stosunku do treści publikowanych w Portalu. Wszelkie kopiowanie, przetwarzanie, udostępnianie tych treści (za wyjątkiem kanałów rss czy aktywnych linków na innych stronach internetowych, w tym profilach społecznościowych) wymaga zgody Instytutu Gość Media.

Poza dostępem do treści Instytut Gość Media udostępnia użytkownikowi nieposiadającemu konta użytkownika następujące możliwości:

ocenianie wybranych tekstów i galerii, głosowanie w sondach i ankietach, udział w quizach;

komentowanie wybranych treści;

wpisywanie intencji modlitewnych;

zamawianie newsletterów;

korzystanie z udostępnionych kanałów RSS;

założenie konta użytkownika, które daje dostęp do dalszych funkcjonalności;

zgłoszenia błędu i nadużycia;

kontaktowania się za pomocą formularzy kontaktowych (gosc.pl, malygosc.pl)

Założenie konta daje użytkownikowi możliwość:

pisania komentarzy pod stałym nickiem

personalizacji swojej wizytówki

zapraszania czytelników na wydarzenia

kontaktowania się z innymi użytkownikami portalu za pomocą prywatnych wiadomości

korzystania z forum portalu wiara.pl i blogów

kupowania zdjęć w ramach agencji fotograficznej FotoGosc

wykupywania dostępu do treści zalimitowanych artykułów publikowanych w serwisach Tygodnika Gość Niedzielny; dla zalogowanych użytkowników dostęp do wykupionego artykułu będzie przyznany na tak długo, jak długo istnieje konto użytkownika; kwestie sprzedażowe reguluje oddzielny Regulamin Sprzedaży Treści Instytutu Gość Media

korzystania z mechanizmów społecznościowych udostępnianych użytkownikom

Korzystanie z Portalu

1 Komentowanie treści na Portalu

1.1 Portal chce być miejscem dyskusji i ścierania się różnych poglądów. Dyskusja, by miała sens, wymaga jednak zachowania pewnych reguł. Zakładając konto użytkownik zobowiązuje się do przestrzegania zasad tu panujących, w szczególności do:

zachowywania kultury w dyskusjach (nieobrażanie współdyskutantów, unikanie prywatnych „wycieczek”)

uzasadniania postawionych zarzutów i oskarżeń (niedopuszczalne są pomówienia, oszczerstwa, paszkwile).

1.2 Jest różnica między wyrażaniem własnego zdania w dyskusji a agitacją. Nie stawiamy granic dyskusji, poza tymi, które wynikają z prawa polskiego. Gospodarzami portalu jednak są katolicy, zatem zabrania się agitacji na rzecz poglądów sprzecznych z nauczaniem Kościoła, także w dziedzinie moralności, a w szczególności propagowania stron internetowych o takiej treści.

1.3 Niedozwolone jest zamieszczanie jakichkolwiek treści łamiących prawo polskie i prawa osób trzecich. Zabrania się głoszenia poglądów faszystowskich, komunistycznych, rasistowskich (w tym antysemickich) i propagowania stron o takiej zawartości. Zabrania się zamieszczania materiałów i propagowania stron z zawartością erotyczną, w szczególności pornograficzną.

1.4 Językiem używanym na portalu jest język polski - usuwane będą treści (komentarze, wypowiedzi na forum, blogi lub notki blogowe) zamieszczone w językach obcych.

1.5. Komentarze, forum i blogi to nie jest miejsce dla darmowej reklamy. W sprawie zamieszczania na portalu reklam lub promocji własnych inicjatyw prosimy kontaktować się z działem reklamy. Usuwany będzie także spam.

1.6. Komentarze zamieszczane na portalu mogą być moderowane. Moderacja ma prawo nieopublikowania komentarza, a także usunięcia go, jeśli został wcześniej ujawniony, jeśli uzna go za łamiący reguły przyjęte na portalu. Moderacja ma także prawo usunąć konto użytkownika, który w sposób drastyczny lub uporczywy łamie przyjęte zasady. Dyskusja, której użytkownicy w sposób uporczywy łamią przyjęte zasady może być zablokowana lub usunięta.

1.7. Użytkownik ma prawo zgłosić do moderacji tekst (komentarz, post na forum, bloga lub notkę blogową), który jego zdaniem łamie przyjęte na portalu zasady. Moderator może takie zgłoszenie uznać za słuszne lub nieuzasadnione.

1.8. Pisząc komentarz na portalu lub post na forum użytkownik zgadza się, że nie będzie mógł w przyszłości żądać jego usunięcia. Post lub komentarz pozostanie na portalu nawet w przypadku całkowitego usunięcia konta. Takiego rozwiązania wymaga zachowanie ciągłości dyskusji.

1.9 Komentowanie jest możliwe również pod wpisami blogowymi i treściami w serwisach społecznościowych (w tym rchidiecezjaktowicka.pl i apchor.pl) utworzonych przy wykorzystaniu mechanizmów dostarczanych przez system informatyczny Instytutu Gość Media. W takich przypadkach administratorzy serwisów społecznościowych i autorzy blogów mają pełną autonomię w zakresie moderacji komentarzy. Mogą również tworzyć własne regulaminy komentrzy. W takich sytuacjach konkretny regulamin ma pierwszeństwo przed niniejszym.

2. Wpisywanie próśb modlitewnych

2.1 Jako wspólnota możemy i powinniśmy wzajemnie się za siebie modlić, umożliwiamy zatem wpisanie własnej intencji do naszej skrzynki intencji modlitewnych i zachęcamy do modlitwy we wspólnych intencjach.

2.2 Ponieważ jednak nie wszyscy szanują cel, dla którego powstała ta skrzynka, intencje są moderowane. Intencja nie zostanie opublikowana, jeśli:

jest wyraźnie zdublowana (wysłana kilkakrotnie w ciągu kilku minut)

wpis nie jest prośbą o modlitwę

wpis zawiera dane pozwalające na zidentyfikowanie osoby, której dotyczy. Prosimy jednocześnie o umiarkowanie i dyskrecję przy wypisywaniu imion i problemów konkretnych osób.

3. Konto użytkownika

3.1 Każdy użytkownik ma prawo założenia konta w Portalu. Dla osób, które nie ukończyły 16 roku życia aktywacja konta wymaga przysłania zgody rodziców na adres kontakt@igomedia.pl

3.2 Za założenie i użytkowanie konta w Portalu nie są pobierane żadne opłaty.

3.3 Założenie konta wymaga podania czynnego adresu mailowego i loginu. Login może być dowolny, nie może jednak być imieniem Boga, zawierać imion/nazw demonów, imion/nazw świętych w żadnej religii czy słów powszechnie uważanych za obraźliwe. Nie może też używać imienia i nazwiska osób trzecich.

3.4 Założenie konta wymaga zapoznania się z Polityką Prywatności i Regulaminem i ich akceptacji. W razie stwierdzenia uporczywego lub drastycznego łamania regulaminu konto użytkownika może zostać usunięte.

4. Wizytówka użytkownika i awatar

4.1 Użytkownik może podać swoje dane w profilu. Dane te będą widoczne dla użytkowników zgodnie z ustawieniami wprowadzonymi w profilu ustawienia prywatności). Może też spersonalizować swoją wizytówkę przez wgranie awatara.

4.2 Redakcja nie weryfikuje treści profilu ani awatarów użytkowników.

4.3 Użytkownik może zostać poproszony o usunięcie ze swojej wizytówki /awatara reści naruszających prawo polskie, prawa osób trzecich lub zasady netykiety. W razie braku dostosowania się do poleceń Moderacji konto może zostać usunięte.

4.4 Wgrywając plik graficzny użytkownik zezwala Instytutowi Gość Media na wykorzystywanie obrazu (w tym własnego wizerunku) w celu jego prezentacji w wizytówce, w spisach użytkowników (wyszukiwanie znajomych) oraz przy wszystkich dokonanych w Portalu wpisach (np. komentarze pod tekstami, wpisy na forum, także intencje modlitewne). Użytkownik oświadcza również, że posiada wszelkie prawa do dysponowania tym obrazem oraz że nie narusza przez jego wgranie praw osób trzecich, w tym prawa do ochrony wizerunku.

5. Prywatne wiadomości

5.1 Zalogowani użytkownicy mogą wysyłać do siebie prywatne wiadomości. Opcja jest dostępna z panelu forum.wiara.pl lub przez panel administracyjny moja.wiara.pl;

5.2 W prywatnych wiadomościach obowiązują te same zasady, co w komentarzach pisanych na portalu (patrz wyżej). Ich łamanie może być przyczyną usunięcia konta użytkownika;

5.3 Treść prywatnych wiadomości jest widoczna wyłącznie dla stron konwersacji. Zgłoszenia nadużyć, wraz ze screenem, prosimy wysyłać mailem na adres wiara@wiara.pl.

6. Blogi

6.1. W ramach społeczności Wiara.pl portal udostępnia swoim użytkownikom możliwość prowadzenia bloga. Założenie bloga wymaga posiadania konta w portalu.

6.2. Dysponentem bloga i zawartych w nim treści jest jego właściciel. Ponosi on całkowitą odpowiedzialność, w tym odpowiedzialność karną, za wszystkie treści zamieszczone na jego blogu (dotyczy to także komentarzy pod notkami). Treści publikowane na blogach są prywatnymi opiniami autorów.

6.3 Portal nie interweniuje w obrębie bloga (nie ingeruje w jego treść). W razie stwierdzenia na blogu elementów naruszających prawo polskie, prawa osób trzecich, regulamin lub zasady netykiety zostanie zablokowany lub (w skrajnym przypadku) usunięty bez ostrzeżenia cały blog.

6.4 Portal może usunąć bloga bez ostrzeżenia, jeśli:

użytkownik nie zamieścił żadnego wpisu przez 6 miesięcy;

blog wykorzystywany jest do celów komercyjnych, reklamy lub w jakikolwiek sposób niezgodny z prawem;

treść bloga (nazwa, zawartość notek, zamieszczone obrazy lub inne pliki, komentarze) w istotny sposób naruszają obowiązujące prawo, prawa osób trzecich lub regulamin;

blog zostanie usunięty także w przypadku, gdy jego właściciel nie dostosuje się do uwag moderacji i nie usunie zakwestionowanych treści mimo zablokowania bloga.

Odzyskanie treści usuniętego bloga nie jest możliwe.

6.5. Właściciel może w każdej chwili usunąć bloga. Istnieje możliwość zapisania zawartości bloga na dysku własnego komputera przed usunięciem. Zapisywane są posty, także nieopublikowane, komentarze, opublikowane zdjęcia w takiej wielkości, w jakiej zostały zamieszczone w notkach. Nie są zapisywane strony i inne załączniki.

6.6 Po usunięciu bloga nie ma możliwości odzyskania jego zawartości.

6.7. Portal dołoży wszelkich starań w celu zapewnienia poprawnego działania systemu. Zastrzegamy sobie jednak prawo do okresowego zawieszenia funkcjonowania systemu do prowadzenia blogów bez wcześniejszego powiadomienia użytkowników, a także do całkowitego zaprzestania udostępniania serwisu blogów bez podania przyczyn po uprzednim poinformowaniu użytkowników o podjęciu takiej decyzji.

6.8. Portal nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody użytkownika spowodowane:

nieprawidłowym zapisem lub odczytem informacji;

przerwami w funkcjonowaniu systemu zaistniałymi z przyczyn technicznych (konserwacja, przegląd, wymiana sprzętu) lub innych;

utratą danych spowodowaną awarią sprzętu, systemu lub też innymi okolicznościami niezależnymi od dostawcy usługi;

wejściem w posiadanie przez osoby trzecie hasła dostępowego do konta użytkownika.

6.9. Opublikowanie treści na blogu oznacza jej upublicznienie w internecie, a zatem możliwe jest zapoznanie się z nimi osób trzecich.

System blogowy portalu Wiara.pl umożliwia pełne upublicznienie bloga (blog publiczny występuje na liście blogów, nowe notki pokazują się w ostatnio dodanych, jest indeksowany przez wyszukiwarki) lub prowadzenie bloga ukrytego (nie pokazuje się on na listach, na portalu nie ma informacji o nowych notkach, jest również niewidoczny dla wyszukiwarek).

Treści zamieszczone na blogu oznaczonym jako ukryty nie są jednak zabezpieczone przed dostępem osób trzecich, o ile wpiszą one prawidłowy adres internetowy bloga. Portal nie ponosi odpowiedzialności za szkody dla użytkownika wynikłe z dostępu do treści zamieszczonych na blogu osób trzecich.

6.10. Usunięcie konta użytkownika wiąże się z usunięciem bloga.

7. Forum

7.1 Szczegółowy regulamin forum.wiara.pl znajduje się w tym miejscu. Użytkownik decydujący się na pisanie na forum zobowiązuje się do zapoznania z regulaminem i jego przestrzegania.

7.2 Nieprzestrzeganie regulaminu może być przyczyną usunięcia z forum.

Postanowienia końcowe

Prosimy zapoznać się z naszą Polityką prywatności.

Redakcja Portalu zastrzega sobie prawo zmiany regulaminu i podania jej do wiadomości poprzez opublikowanie w tym miejscu. Nowe zasady staną się wymagalne z chwilą opublikowania.

Zaktualizowane 25.05.2018

«« | « | 1 | » | »»
oceń artykuł Pobieranie..
przewiń w dół